Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Augulis: jauniešu darba prakses jāturpina arī nākamajos gados | 20.09.2010.

logo_esf_mazs.jpg - 11.67 KBlogo_es_mazs.jpg - 14.07 KB

Labklājības ministrs Uldis Augulis otrdien, 21.septembrī, plkst.10.00 uzrunās semināra „Jauniešu nodarbinātība Latvijā un Austrijā" dalībniekus.

Raksturojot situāciju Latvijā, labklājības ministrs atzīst, ka „jauniešiem Latvijā ir raksturīgs ne tikai augsts bezdarba līmenis, bet arī tādas iezīmes kā nepabeigta izglītība, emigrācija, mazkvalificētu darbu veikšana, kas būtiski ietekmē jauniešu tālākās karjeras un izaugsmes iespējas."

„Ņemot vērā, ka jaunieši mūsu valsts darba tirgū sastopas ar dažādām problēmām, t.sk., trūkst darba vietu, nav darba pieredzes, jaunieši nestrādā atbilstoši iegūtajai izglītībai, mēs, balstoties uz Austrijas kolēģu pieredzi, izstrādājām pasākumu - jauniešu darba prakses. Lai gan jaunā programma tikai šogad ir uzsākusi savu darbību, ir liela jauniešu interese, tāpēc tā jāturpina arī nākamajos gados," uzskata  labklājības ministrs Uldis Augulis.

Vienlaikus, kā turpmākos izaicinājumus, pie kā Latvijā tuvākajā laikā nopietni jāstrādā, ministrs norāda aktuālas informācijas nodrošinājumu jauniešiem par perspektīvām darba tirgū un iegūstamās izglītības izvēli. Tāpat būtiska ir starpinstitucionālā sadarbība, kas nepieciešama, lai jauniešu sociālās problēmas tiktu plaši diskutētas sabiedrībā, un tādējādi rastu risinājumus un palīdzētu jauniešiem integrēties sabiedrībā un darba tirgū.

Semināra laikā plānots izrunāt problēmas, kas saistītas ar jauniešu izglītošanas iespējām un integrēšanos darba tirgū, kā arī noteikt turpmākos sadarbības virzienus darba tirgū pastāvošo problēmu risināšanai. Uz semināru ir pieaicināti arī eksperti no Izglītības un zinātnes ministrijas, Ekonomikas ministrijas, Valsts izglītības attīstības aģentūras, Sociālās integrācijas valsts aģentūras, Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Jaunatnes Padomes un Biedrības „Jauniešu konsultācijas".

Seminārs organizēts Labklājības ministrijas un Austrijas Federatīvās Republikas Darba, sociālo un patērētāju aizsardzības lietu ministrijas šī gada 27.aprīlī noslēgtā līguma par sadarbību darba tirgus jomā ietvaros.

Pasākums notiks 21. un 22.septembrī viesnīcā MONIKA Centrum Hotels, Rīgā, Elizabetes ielā 21.

Aktīvais nodarbinātības pasākums tiek līdzfinansēts ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu projekta "Kompleksi atbalsta pasākumi" ietvaros.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.