darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Augulis: sociālā stabilitāte ir būtiska tautsaimniecības attīstībai | 24.09.2010.

Labklājības ministrs Uldis Augulis vēlas vērst uzmanību uz faktiem, kas ir klajā pretrunā ar atsevišķu politiķu un augstu valsts amatpersonu publiskajā telpā pausto informāciju par Labklājības ministrijas (LM) un Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) īstenotajiem pasākumiem.

„Atbalsts bezdarbniekiem ir nodrošinājis sociālo stabilitāti valstī. Tik lielas ekonomiskās krīzes apstākļos kādu piedzīvoja Latvija, arī „100latnieku" programma  ir bijusi un vēl šobrīd ir tikpat būtiska tautsaimniecības attīstībai un investoru piesaistei kā konkurētspējas veicināšanas pasākumi uzņēmējiem. Apstiprinājumu tam Labklājības ministrija guvusi daudzās sarunās ar starptautiskajiem ekspertiem, reitingu aģentūrām, kā arī ar potenciālo investoru valstu vēstniecībām," norāda ministrs.

Vienlaikus U.Augulis uzskata, ka „Labklājības ministrija kopīgi ar padotības iestādēm, pašvaldībām, kā arī ar nevalstiskā sektora atbalstu ir nodrošinājusi sociālo stabilitāti, kam sākotnēji neviens no starptautiskajiem ekspertiem īsti negribēja ticēt. Viņi bija gaidījuši dramatiskas sociālas sekas, jo ekonomikas kritums pārsniedza daudzus pagājušā gadsimta pasaules rekordus."

„Atzinības vārdus ir pelnījuši tie bezdarbnieki, kuri darbojas, paaugstina zināšanas NVA apmācību kursos, un cenšas pēc iespējas ātri atkal iekļauties darba tirgū," atzīmē U.Augulis.

Vienlaikus labklājības ministrs uzsver, ka ir jau saņemta daudzu institūciju un valstu atzinība par īstenoto atbalsta mehānismu bezdarbniekiem šajos ekonomiskajos apstākļos. „Mūsu pieredze ir aktuāla un noderīga arī citām ES dalībvalstīm, kas saskaras ar līdzīgām ekonomiskajām grūtībām."

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.