darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Augulis: apdraudēta valstij piederoša īpašuma pilnvērtīga pārvaldīšana | 06.10.2010.

Atsevišķām personām cenšoties ierobežot Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) noteiktās tiesības uz padomes locekļa vietu a/s Latvijas Kuģniecība padomē, ir apdraudēta valstij piederoša īpašuma pilnvērtīga pārvaldīšana, norāda labklājības ministrs Uldis Augulis.

Šādu viedokli labklājības ministrs paudis Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim un ekonomikas ministram Artim Kamparam nosūtītajā vēstulē, uzsverot, ka atsevišķas personas aktīvi un atkārtoti mēģina rupji pārkāpt a/s Latvijas Kuģniecība privatizācijas noteikumos iekļautos nosacījumus.

„Pamatotu satraukumu man ir radījis fakts, ka pēc viena no Latvijas Kuģniecības akcionāru a/s Ventspils nafta pieprasījuma šī gada 8.oktobrī sasaukta Latvijas Kuģniecības akcionāru sanāksme. Tās darba kārtībā ir paredzēta sabiedrības statūtu maiņa, nosakot, ka Kuģniecības padomes sastāvā ir septiņi valdes locekļi. Šāds plānotais grozījums ir prettiesisks, jo rupji pārkāpj Latvijas Kuģniecības privatizācijas noteikumus," norāda labklājības ministrs.     

„Mainot Latvijas Kuģniecības statūtus Ventspils naftas pieprasītajā nelikumīgajā redakcijā, Latvijas valstij vairs nebūtu iespēju realizēt savas privatizācijas noteikumos un līgumā nostiprinātās tiesības Latvijas Kuģniecības pārvaldē. Tāpat valstij nebūs iespējams novērst VSAA rīcībā esošo Latvijas Kuģniecības akciju vērtības samazināšanos. Toties šādā gadījumā nedalītu vietu vairākumu minētajā padomē ļaunprātīgi iegūtu viens akcionārs - Ventspils nafta," secina U.Augulis.

„Uzskatu, ka valsts pienākums ir aizstāvēt valsts pensiju budžeta intereses, tātad - visas sabiedrības intereses. Tādēļ valsts pienākums ir novērst jebkādus mēģinājumus izslēgt valsti no iespējas uzraudzīt uzņēmuma darbību. Ekonomiskās izaugsmes rezultātā Latvijas Kuģniecības akcionāriem tiktu nodrošinātas iespējas saņemt dividendes, līdz ar to arī VSAA saņemtu ievērojamus ienākumus, kuri tiktu novirzīti sociālajiem mērķiem," skaidro    labklājības ministrs Uldis Augulis.

Atgādinām, valsts pensiju speciālajam budžetam nodoto kapitāla daļu pārvaldītāja VSAA turējumā atrodas 10% Latvijas Kuģniecības akciju. Saskaņā ar privatizācijas noteikumiem vietu uzņēmuma padomē dod katri 8% akciju, kas pieder vienam vai vairākiem akcionāriem kopā. Šis nosacījums atbilstoši minētajiem noteikumiem ir obligāti iekļaujams arī Latvijas Kuģniecības statūtos. Tā nodrošināšanai kopš 2002.gada aprīļa ir spēkā speciāls līgums starp Latvijas Kuģniecību un Privatizācijas aģentūru.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.