darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministrs: apstiprinās mēģinājumi likvidēt valsts pārstāvniecību | 08.10.2010.

Apstiprinoties 6.oktobrī plašsaziņas līdzekļos paustajām bažām par valstij piederoša īpašuma pārvaldīšanas apdraudējumu, labklājības ministrs Uldis Augulis vērš uzmanību uz ceturtdien, 7.oktobrī, saņemto a/s Ventspils nafta paziņojumu, kas apstiprina mēģinājumus likvidēt valsts pārstāvniecību a/s Latvijas Kuģniecība.

„Esmu kategoriski pret šī jautājuma politizāciju, ko visiem spēkiem mēģina panākt uzņēmums Ventspils nafta. Šeit nav pieļaujama demagoģiska atsauce uz politisko piederību, jo runa ir par valsts pārstāvību, kas nav un nedrīkst būt atkarīga ne no vienas biznesa grupas interesēm," norāda labklājības ministrs.

„Ņemot vērā, ka Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras rīcībā ir Ventspils naftas iniciētais un Latvijas Kuģniecībā iesniegtais statūtu grozījumu projekts, kas tieši paredz valsti diskriminējošo padomes locekļu skaita samazināšanas mehānisma ieviešanu, ar piesardzību jāuztver Ventspils naftas paziņojums par galvenajiem plānotās akcionāru sapulces patiesajiem sasaukšanas mērķiem," uzsver ministrs.

Vienlaikus U.Augulim ir nesaprotams Ventspils naftas paziņojums nekavējoties sasaukt akcionāru sapulci, jo Latvijas Kuģniecība piektdien, 8.oktobrī, plānoto akcionāru sapulci ir atcēlusi.

Pievienojoties labklājības ministram, arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība paudusi viedokli par minēto problēmu, uzsverot, ka valsts pienākums ir aizstāvēt valsts pensiju budžeta intereses, rūpēties par iespējami lielāku līdzekļu novirzīšanu sociālajiem mērķiem. Vienlaikus arodbiedrība pieprasa valdībai nepieļaut plānotās izmaiņas statūtos, lai arī turpmāk nodrošinātu valsts īpašuma pilnvērtīgu izmantošanu.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv