darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Pasākumā Eiropas gada (2010) ietvaros iedzīvotāji varēs saņemt būtisku informāciju par atbalsta iespējām | 14.10.2010.

 cinai_pret.gif - 10.98 KB

Lai dalītos pieredzē un sniegtu iedzīvotājiem noderīgu informāciju par palīdzības un atbalsta iespējām, šī gada 28. un 29.oktobrī norisināsies tematiski pasākumi Eiropas gada cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību (2010) ietvaros - publiskais pasākums „RĪGA VIENO: Cilvēki. Iespējas. Atbalsts." tirdzniecības centrā Origo un starptautiskā konferencē Latvijas Universitātē un ES mājā.

Centrālajā dzelzceļa stacijā ik dienu satiekas tūkstošiem iedzīvotāju no dažādiem Latvijas lielākiem un mazākiem novadiem un pilsētām. Tieši šajā satikšanās krustpunktā 28.oktobrī Eiropas gada (2010) Labas gribas vēstniece Eiropā Vaira Vīķe-Freiberga atklās publisko pasākumu „RĪGA VIENO: Cilvēki. Iespējas. Atbalsts", kurā piedalīsies gan valsts un pašvaldību iestādes, gan nevalstiskās organizācijas, kuras ikdienā sniedz palīdzību cilvēkiem.

Pasākuma laikā  iedzīvotājus iepazīstinās ar vienu no vērtīgākajiem informācijas avotiem par palīdzību vistuvāk dzīvesvietai - Iespēju karti. Tāpat NVO dalīsies pieredzē, prezentēs labās prakses piemērus un konsultēs par reālām atbalsta iespējām - kur un kā saņemt pārtikas pakas, kur iegūt jaunas zināšanas un prasmes, kā palīdzēt citiem krīzes situācijās, kā uzsākt biznesu vai atrast darbu u.c.

Pasākumu vadīs žurnālists Valdis Melderis un pasākumu vadītāja Jana Kalniņa. Pozitīvas emocijas ar priekšnesumiem nodrošinās gan populāri mākslinieki, gan Eiropas gada (2010) Labas gribas vēstnieks, jaunais mūziķis Rihards Bērziņš, bērni no SOS ciematiņa Valmierā, sieviešu ar īpašām vajadzībām biedrības „Aspazija" dalībnieces, bērni no Strazdumuižas neredzīgo skolas, pensionāru ansamblis u.c. 

Savukārt 29.oktobrī Latvijas Universitātē (LU) norisināsies Eiropas gada (2010) tematikai veltīta starptautiskā konference „Veidosim kopā labāku sabiedrību visiem - cīņa pret nabadzību un sociālo atstumtību Latvijā". Pasākumā ar uzrunu piedalīsies V.V.Freiberga un U.Augulis, kā arī LU rektors Mārcis Auziņš, profesionāli pētnieki un eksperti no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Polijas un Zviedrijas. 

Konferences laikā paredzēts apskatīt līdz šim vēl nebijušus risinājumus un meklēt jaunas idejas un iniciatīvas nabadzības un sociālās atstumtības mazināšanai. Pasākumā darba grupās, kuras norisināsies arī Eiropas Savienības mājā, varēs piedalīties ikviens interesents.

U. Augulis: "Kad pagājušā gada nogalē pirmo reizi informējām par Eiropā pasludināto tematisko gadu cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību, nācās dzirdēt kritiku, ka ar to vien nabadzība  nemazināsies un kampaņai nebūs lielas jēgas. Tomēr ja paskatāmies, ko 2010. gada laikā jau ir izdevies paveikt, tad kā svarīgāko vēlos izcelt, ka vismaz 180 tūkstoši cilvēku šogad bija iespēja iesaistīties dažādos valsts piedāvātos atbalsta pasākumos - darba praksēs un apmācību kursos, gan lai uzturētu savas sociālās iemaņas, gan lai papildinātu zināšanas. Bez tam nav mazsvarīgi, ka  šī gada laikā cilvēkiem radusies padziļinātāka izpratne, ko nozīmē sociālā atstumtība, kādas sekas tā var atstāt, un kā pret to var cīnīties. Arvien lielāka sabiedrības daļa novērtē arī šādi izglītojošu pasākumu nozīmi. Esmu jau vairākkārt uzsvēris, ka nabadzība nav iedzimta īpašība, un reizēm cilvēkam nepieciešams tikai neliels atbalsts, lai nostātos uz savām kājām".

Minētos pasākumus rīkos Eiropas Komisija sadarbībā ar Labklājības ministriju, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Rīgas domi, Tiesībsargu un Eiropas gada (2010) īstenošanā iesaistītajām nevalstiskajām organizācijām - Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīklu, Latvijas Bērnu forumu, Eiropas Kustību Latvijā, Latvijas Dzimumu līdztiesības apvienību, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizāciju „SUSTENTO", Latvijas Sarkano Krustu un Latvijas Lauku forumu.

"Šis gads gan Stacijas laukumā un novados, gan konferencēs un iedzīvotāju tikšanās vietās saved kopā tos, kuri spēj un vēlas palīdzēt, un tos, kuri meklē palīdzību. Krīzes laikā ne tikai valsts un pašvaldības, bet arī nevalstiskās organizācijas un biedrības palīdz līdzcilvēkiem. Eiropas gadā piedzīvojam Eiropas vērtību - solidaritāti - darbībā," pirms Starptautiskās nabadzības izskaušanas dienas (17.oktobrī) uzsver EK pārstāvniecības vadītāja Iveta Šulca.

Savukārt Latvijas Bērnu foruma valdes priekšsēdētāja Inete Ielīte uzsver, ka „katra cilvēka iespējas pārvarēt pasaules ekonomiskās krīzes ietekmi, un arī palīdzot to izdarīt citiem, nosaka paša vēlme uzņemties iniciatīvu, meklēt informāciju un iesaistīties domubiedru grupās, saņemot emocionālu atbalstu un jaunas idejas, apgūstot jaunas prasmes un atrodot izdevību likt tās lietā. Pasākumi oktobrī būs platforma, kurā iespējams saņemt vienkopus būs sev visnepieciešamāko informāciju, lai palīdzētu sev un citiem."

Atgādinām, ka Eiropas gada (2010) mērķis ir mobilizēt iedzīvotājus, organizācijas, pašvaldības un valsts institūcijas aktīvai rīcībai, lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotāju vajadzības krīzes situācijā. Tāpat arī dalīties pieredzē un zināšanās, sniegt informāciju par tiesībām un iespējām ikvienam, jo īpaši - atzīt to iedzīvotāju tiesības uz cilvēka cienīgu dzīvi, kuri dzīvo trūkumā un ir sociāli atstumti.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Užule, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.zvereva@lm.gov.lv