darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Stājies spēkā Latvijas un Baltkrievijas līgums par sadarbību sociālās drošības jomā | 18.10.2010.

No 28.septembra ir spēkā Latvijas Republikas un Baltkrievijas Republikas līgums par sadarbību sociālās drošības jomā (Līgums), informē Labklājības ministrija.

Tas nozīmē, ka cilvēki, kuri dzīvo Latvijā un ir strādājuši Baltkrievijā, var doties uz jebkuru Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) nodaļu un iesniegt iesniegumu pensijas piešķiršanai. Pieprasot pensiju, ir jāiesniedz darba grāmatiņa un jebkuri citi apdrošināšanas stāžu apliecinoši dokumenti, kas tiks pārsūtīti Baltkrievijas institūcijai. 

Līguma mērķis ir nodrošināt cilvēku sociālo drošību, kuri pārvietojas no Latvijas uz Baltkrieviju un otrādi, kā arī novērst dubultu sociālo apdrošināšanas iemaksu iekasēšanu.

Līgums paredz apdrošināšanas periodu summēšanu, lai noteiktu tiesības uz pakalpojumiem. Piemēram, saskaņā ar Likumu par valsts pensijām, lai cilvēkam būtu tiesības saņemt pensiju, apdrošināšanas stāžam Latvijā ir jābūt ne mazākam par 10 gadiem. Ja cilvēks mūsu valstī ir strādājis 5 gadus, bet pirms tam 10 gadus Baltkrievijā, tad viņam, pieprasot pensiju Latvijā, tiks summēti abi periodi - tiesību noteikšanai tiks ņemti vērā ne tikai 5 Latvijā nostrādātie gadi, bet arī 10 gadi Baltkrievijā. Tādējādi Latvija piešķirs pensiju par 5 gadiem, savukārt Baltkrievijas pienākums būs piešķirt pensiju par 10 šajā valstī nostrādātajiem gadiem.

Detalizētāku informāciju par Līguma piemērošanu var saņemt Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (www.vsaa.lv).

Atgādinām, ka Latvijas Republikas un Baltkrievijas līgums par sadarbību sociālās drošības jomā tika parakstīts 2008.gada 29.februārī, Minskā. Savukārt 2010.gada 23.septembrī, tika parakstīta vienošanās starp LM un Baltkrievijas Republikas Darba un sociālās aizsardzības ministriju, Veselības aizsardzības ministriju un Finanšu ministriju par kārtību, kādā piemērojams 2008.gada 29.februāra līgums par sadarbību sociālās drošības jomā starp Latvijas Republiku un Baltkrievijas Republiku.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.