darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Vaira Vīķe-Freiberga atklāj labo darbu „Pogu karti” un aicina iedzīvotājus dzelzceļa stacijā iepazīt labo pieredzi par atbalsta saņemšanas iespējām | 22.10.2010.

Lai dalītos pieredzē un sniegtu iedzīvotājiem noderīgu informāciju par palīdzības un atbalsta iespējām, šī gada 28.oktobrī tirdzniecības centrā Origo Eiropas gada (2010) Labas gribas vēstniece Eiropā Vaira Vīķe-Freiberga atklās īpašu iedzīvotāju solidaritātes pasākumu „RĪGA VIENO: Cilvēki. Iespējas. Atbalsts".

Par godu Eiropas gadam cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību 2010 veltītajam pasākumam 22.oktobrī ES mājā tika atklāta simboliska „Pogu karte". Tā ir Latvijas kontūrkarte, pie kuras ikviens iedzīvotājs par kādu dzīvē paveiktu labo darbu var pielikt savu pogu, kas simbolizēs solidaritāti - spēju palīdzēt saviem līdzcilvēkiem un atbalstīt grūtā brīdī ne tikai materiāli, bet arī ar labu vārdu, savām zināšanām un praktisku palīdzību. Pirmo pogu kartei pielika bijusī valsts prezidente V.V.Freiberga un arī iedzīvotāji līdz pat 28.oktobrim tiek aicināti ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, pielikt Latvijas kartei savu labo darbu pogu. Karte būs pieejama arī pasākuma norises vietā, Centrālajā stacijā.

Pasākumā Centrālajā stacijā, kur ik dienu satiekas tūkstošiem iedzīvotāju no dažādiem Latvijas lielākiem un mazākiem novadiem un pilsētām, piedalīsies gan valsts un pašvaldību iestādes, gan nevalstiskās organizācijas, kuras ikdienā sniedz palīdzību cilvēkiem. Pasākumā ar uzrunām piedalīsies arī Rīgas mērs Nils Ušakovs, Labklājības ministrs Uldis Augulis, Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā vadītāja Iveta Šulca un Latvijas Bērnu foruma valdes priekšsēdētāja Inete Ielīte.

28.oktobrī no plkst. 12.00 līdz 19.00 iedzīvotāji varēs iepazīties ar vairāk kā 10 dažādu NVO labo darbu praksi un saņemt konsultācijas par reālām atbalsta un palīdzības iespējām, ko cilvēks var saņemt krīzes situācijā - kur un kā saņemt pārtikas pakas, kur iegūt jaunas zināšanas un prasmes, kā palīdzēt citiem krīzes situācijās, kā uzsākt biznesu vai atrast darbu u.c. Visas dienas garumā Latvijas Sarkanā Krusta stendā iedzīvotāji varēs ziedot ziemai nepieciešamās drēbes - cepures, šalles, cimdus u.c. Tāpat tiks plašāk prezentēts viens no vērtīgākajiem informācijas avotiem par palīdzību vistuvāk dzīvesvietai - Iespēju karte.

Savukārt stacijas laukumā būs pieejama bezmaksas zupas virtuve.

Pasākumu vadīs žurnālists Valdis Melderis un pasākumu vadītāja Jana Kalniņa. Pozitīvas emocijas ar priekšnesumiem nodrošinās gan populāri mākslinieki, gan Eiropas gada (2010) Labas gribas vēstnieks, jaunais mūziķis Rihards Bērziņš, bērni no SOS ciematiņa Valmierā, sieviešu ar īpašām vajadzībām biedrības „Aspazija" dalībnieces, bērni no Strazdumuižas neredzīgo skolas, pensionāru ansamblis u.c.

Uldis Augulis norāda, ka „šis gads ir kļuvis par labu paraugu valsts, pašvaldību un NVO sadarbībai kopīgu mērķu īstenošanai. Kad sastopamies ar negaidītiem izaicinājumiem, ir būtiski, ka visi sektori sadarbojas un katrs pieliek savu artavu, lai palīdzētu cilvēkiem, kuriem tas ir nepieciešams un kuri vēlas saņemt atbalstu."

Savukārt I. Šulca uzsver: "Palīdzi citiem, jo, iespējams, kādu dienu palīdzību vajadzēs tev - šī atziņa ir solidaritātes pamatā. Tā ir Eiropas pamatvērtība. Eiropas gada lielākais notikums "Rīga Vieno" iecerēts kā vienojošs pasākums: tas pievērš sabiedrības uzmanību, sniedz informāciju cilvēkiem par pieejamo palīdzību un visbeidzot sniedz arī pašu palīdzību."

Minētos pasākumus rīko Eiropas Komisija sadarbībā ar Labklājības ministriju, Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Rīgas domi, Tiesībsargu un Eiropas gada (2010) īstenošanā iesaistītajām nevalstiskajām organizācijām - Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīklu, Latvijas Bērnu forumu, Eiropas Kustību Latvijā, Latvijas Dzimumu līdztiesības apvienību, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizāciju „SUSTENTO", Latvijas Sarkano Krustu un Latvijas Lauku forumu.

Atgādinām, ka Eiropas gada (2010) mērķis ir mobilizēt iedzīvotājus, organizācijas, pašvaldības un valsts institūcijas aktīvai rīcībai, lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotāju vajadzības krīzes situācijā. Tāpat arī dalīties pieredzē un zināšanās, sniegt informāciju par tiesībām un iespējām ikvienam, jo īpaši - atzīt to iedzīvotāju tiesības uz cilvēka cienīgu dzīvi, kuri dzīvo trūkumā un ir sociāli atstumti.


Informāciju sagatavoja:
Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;
Liene Užule, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920, liene.uzule@lm.gov.lv