darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM plāno par 15% samazināt darba attiecību un darba drošības pārkāpumu skaitu uzņēmumos | 03.04.2008.

03.04.2008.Lai par 15% samazinātu darba attiecību un darba drošības pārkāpumu skaitu uzņēmumos, Labklājības ministrija (LM) izsludina konkursu un līdz 28.aprīlim aicina Latvijas Brīvo arodbiedrību savienību (LBAS) un Latvijas Darba devēju konfederāciju (LDDK) iesniegt projektus Eiropas Sociālā fonda (ESF) līdzekļu saņemšanai.

Tas nozīmē, ka īstenojot projektus, piecu gadu laikā 100 tūkstoš darba vietās plānots novērtēt darba vides riskus, kā arī par darba aizsardzību apmācīt tikpat lielu skaitu atbildīgos speciālistus uzņēmumos.

Tāpat reģionos būs izveidoti pieci konsultatīvie centri darbinieku un darba devēju informēšanai, organizēti 165 informatīvi izglītojoši pasākumi, lai veicinātu sabiedrības izpratni par darba tiesībām un darba aizsardzību.

Savukārt 100 darba devēju organizāciju vadītājiem paaugstinās kvalifikāciju, bet darba devējiem visā Latvijā būs iespēja apmeklēt kādu no 198 mācību pasākumiem darba aizsardzības jomā.

Lai veicinātu arī jauniešu izpratni par darba drošību, profesionālās izglītības iestādēs plānots ieviest jaunas darba aizsardzības apmācību programmas. Tāpat 500 arodorganizāciju vadītājiem paaugstinās kvalifikāciju.

Projektu realizēšanas rezultātā būs izstrādāti ne tikai pētījumi un analītiski materiāli par darba apstākļiem un riskiem Latvijā, bet arī izveidota elektroniska darba vides risku novērtēšanas sistēma un datubāze par darba koplīgumiem. Datubāzi varēs apskatīt jebkurš interesents.

Iesniegtie LBAS un LDDK projekti tiks izvērtēti ne ilgāk kā triju mēnešu laikā.

Darba attiecību un darba drošības normatīvo aktu praktiskai ievērošanai nozarēs un uzņēmumos paredzēts ieguldīt gandrīz 7 miljonus latu. Līdz 85% no projekta izmaksām segs ESF, bet pārējo - valsts budžets.

Tā kā izsludinātā pieteikšanās ir ierobežotas projektu atlases ietvaros, tajā var piedalīties tikai LM uzaicinātie pretendenti. Savukārt atkātos projektu konkursos varēs piedalīties plašs interesentu loks.

Informāciju sagatavoja:
Vineta Bērziņa,  LM Komunikācijas departamenta direktore 7021632, 26497758, vineta.berzina@lm.gov.lv,
Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste 7021666, 26519920, liene.zvereva@lm.gov.lv.