Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Konferencē meklēs jaunus virzienus nabadzības un sociālās atstumtības problēmu risināšanai | 27.10.2010.

 cinai_pret.gif - 10.98 KB

Lai kopīgi meklētu jaunus virzienus sociālo problēmu risināšanai, piektdien, 29.oktobrī, labklājības ministrs Uldis Augulis piedalīsies Eiropas gada (2010) tematikai veltītajā starptautiskajā konferencē „Veidosim kopā labāku sabiedrību visiem - cīņa pret nabadzību un sociālo atstumtību Latvijā", kas notiks Latvijas Universitātē (LU) un Eiropas Savienības (ES) mājā.

Konferenci plkst. 9.30 LU Lielajā Aulā ar uzrunu atklās Eiropas gada cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību (2010) labas gribas vēstniece Eiropā Vaira Vīķe Freiberga, kā arī LU mācību prorektors prof. Juris Krūmiņš, Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks Valdis Zagorskis un EK Eiropas gada (2010) koordinatore Anne Degranda-Gijo.

Plkst. 10.00 sāksies paneļdiskusija, kurā par pētījumiem informēs profesionāli pētnieki, eksperti un nevalstisko organizāciju pārstāvji no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Somijas, Polijas un Zviedrijas.  Konferences laikā klātesošos iepazīstinās ar valsts stratēģiju nabadzības un sociālās atstumtības mazināšanai, kā arī informēs par galvenajiem izaicinājumiem nabadzības un sociālās atstumtības jomā. Pasākumā diskutēs arī par sabiedrības un pašvaldību lomu, Eiropas perspektīvu nabadzības mazināšanā, kā arī meklēts risinājumus diskriminācijas novēršanai.

Plkst. 12.30 ar noslēguma uzrunu par pasākuma laikā rastajiem secinājumiem uzstāsies labklājības ministrs Uldis Augulis.

Savukārt no plkst. 14.30 ES mājā, Aspazijas bulvārī 28, notiks praktiskās darba sesijas par četrām aktuālām tēmām:

1.Nabadzīgo cilvēku ietekmējošo stereotipu novēršana.

2. Efektīvas vietējās partnerības veidošana.

3. ES finansējuma pieejamība.

4. Inovatīvi risinājumi nabadzības un sociālās atstumtības novēršanai.

Praktisko darba sesiju dalībniekus iepazīstinās arī ar vienu no būtiskākajiem informācijas resursiem - elektronisko datu bāzi „Iespēju karte".

Apmeklēt konferenci aicināti arī žurnālisti.

Konferenci rīko EK sadarbībā ar Labklājības ministriju, EK pārstāvniecību Latvijā, Rīgas domi, Tiesībsargu un Eiropas gada (2010) īstenošanā iesaistītajām nevalstiskajām organizācijām - Latvijas Sieviešu nevalstisko organizāciju sadarbības tīklu, Latvijas Bērnu forumu, Eiropas Kustību Latvijā, Latvijas Dzimumu līdztiesības apvienību, Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizāciju „SUSTENTO", Latvijas Sarkano Krustu un Latvijas Lauku forumu.

Pasākuma laikā interesenti varēs iepazīties arī ar nevalstisko organizāciju labo praksi un saņemt būtisku informāciju par NVO sniegto atbalstu.

Atgādinām, ka Eiropas gada (2010) mērķis ir mobilizēt iedzīvotājus, organizācijas, pašvaldības un valsts institūcijas aktīvai rīcībai, lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotāju vajadzības krīzes situācijā. Tāpat arī dalīties pieredzē un zināšanās, sniegt informāciju par tiesībām un iespējām ikvienam, jo īpaši - atzīt to iedzīvotāju tiesības uz cilvēka cienīgu dzīvi, kuri dzīvo trūkumā un ir sociāli atstumti.

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv;

Liene Užule, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv