darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Sagatavots tiesiskais pamats vienotu izdienas pensiju piešķiršanai un izmaksai | 28.10.2010.

Lai no 2011.gada 1.janvāra nodrošinātu visu izdienas pensiju vienotu administrēšanu, Labklājības ministrija (LM) izstrādājusi sešus Ministru kabineta noteikumus, tādējādi sagatavojot tiesisko pamatu vienotai minēto pensiju piešķiršanai un izmaksai.

LM sagatavotie Ministru kabineta noteikumu projekti Kārtība, kādā piešķir un izmaksā diplomātu izdienas pensijas, Kārtība, kādā Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbiniekiem ar speciālajām  dienesta pakāpēm aprēķina, piešķir un izmaksā izdienas pensijas, Kārtība, kādā piešķir un izmaksā izdienas pensijas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja amatpersonām, Kārtība, kādā piešķir un izmaksā valsts un pašvaldību profesionālo orķestru, koru, koncertorganizāciju, teātru un cirka mākslinieku izdienas  pensijas,  Kārtība, kādā piešķir un izmaksā prokuroru izdienas pensijas,  Kārtība, kādā piešķir un izmaksā tiesnešu izdienas pensijas ceturtdien, 28.oktobrī, izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē. Tie vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Noteikumu projekti nosaka kārtību, kādā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) no 2011.gada 1.janvāra piešķirs un izmaksās augstākminēto struktūru izdienas pensijas.

Pašreiz izdienas pensijas aprēķina, piešķir un izmaksā deviņas institūcijas: Aizsardzības, Kultūras, Iekšlietu, Ārlietu ministrijas, Tiesu administrācija, Ģenerālprokuratūra, Satversmes aizsardzības birojs, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, VSAA. 

Informāciju sagatavoja:

Ilona Jurševska, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021665, 26110065, ilona.jursevska@lm.gov.lv,

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.