darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre I. Jurševska sveic sociālos darbiniekus svētku dienā | 08.11.2010.

Lai godinātu sociālo darbinieku vērtīgo ieguldījumu ikdienā palīdzot cilvēkiem, pirmdien, 8.novembrī, starptautiskajā sociālā darba dienā labklājības ministre Ilona Jurševska sveic visus sociālā darba profesionāļus.

„Nereti tieši sociālais darbinieks ir pirmais, ar ko runā grūtībās nonācis cilvēks, uzticot viņam savas samilzušās problēmas. Tādos brīžos sociālais darbs kalpo kā pirmā palīdzība psiholoģiska atbalsta ziņā un tieši sociālo darbinieku ieguldījums spēj mazināt spriedzi iedzīvotājos. Sociālais darbs īpaši nozīmīgs kļuvis krīzes apstākļos, kad sabiedrībā pārmaiņu rezultātā samilzušas negācijas un  to cilvēku skaits, kuriem nepieciešama sociālā palīdzība," norāda labklājības ministre.

Šobrīd īpaša uzmanība tiek pievērsta sociālo darbinieku izglītībai un kvalifikācijai, lai ikviens cilvēks, kas vēršas pēc palīdzības, saņemtu kvalitatīvu pakalpojumu un rastu risinājumu savām problēmām. Tāpēc līdz ar administratīvi teritoriālo reformu katrā pašvaldībā ir izveidots sociālais dienests, kurā strādā kvalificēti, profesionāli speciālisti un sniedz nepieciešamo atbalstu sava novada iedzīvotājiem, norāda ministre.

Sociālā darba dienas ietvaros 11. un 12. novembrī  notiks konference nozares profesionāļiem „Sociālā darba attīstības virzieni 2012. - 2017.: problēmu atspoguļojums un risinājumi". Pasākumā piedalīsies Labklājības ministrijas, nevalstisko organizāciju, Latvijas Universitātes, pašvaldību sociālo dienestu pārstāvji u.c. Konferences laikā sniegs informāciju par sociālā darba aktualitātēm valstī, novados, pilsētās un pagastos.

Tāpat pasākuma laikā notiks darbs grupās par sociālā darba aktualitāšu un problēmu atspoguļojumu un sociālā darba attīstības virzieniem.

Atgādinām, ka Sociālā darba diena ir ikgadējs pasākums, kuru aizsāka svinēt 1996.gadā.

Šajā dienā Eiropā notiek gan nacionāla, gan pašvaldību līmeņa pasākumi, kas veltīti sociālo darbinieku lomas atzīmēšanai dažādu sociālo problēmu risināšanā, kā arī lai norādītu tos ierobežojumus, kas ietekmē sociālā darba veikšanu.

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv