darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre I. Jurševska uzrunās sociālos darbiniekus | 10.11.2010.

Lai godinātu sociālo darbinieku ieguldījumu sociālās spriedzes mazināšanā sabiedrībā, labklājības ministre Ilona Jurševska ceturtdien, 11.novembrī, plkst. 11.00 ar svinīgu uzrunu atklās konferenci nozares profesionāļiem „Sociālā darba attīstības virzieni 2012. - 2017.: problēmu atspoguļojums un risinājumi".

„Nereti tieši sociālais darbinieks ir pirmais, ar ko runā grūtībās nonācis cilvēks, uzticot viņam savas samilzušās problēmas. Tādos brīžos sociālais darbs kalpo kā pirmā palīdzība psiholoģiska atbalsta ziņā un tieši sociālo darbinieku ieguldījums spēj mazināt spriedzi iedzīvotājos. Sociālais darbs īpaši nozīmīgs kļuvis krīzes apstākļos, kad sabiedrībā pārmaiņu rezultātā samilzušas negācijas un  to cilvēku skaits, kuriem nepieciešama sociālā palīdzība. Tāpēc sociālais darbs ir jānovērtē kā būtiska profesija," norāda labklājības ministre.

Konference tiek organizēta par godu starptautiskajiem sociālā darba svētkiem un norisināsies divas dienas - 11. un 12. novembrī. Pasākumā piedalīsies arī Labklājības ministrijas, nevalstisko organizāciju, Latvijas Universitātes, pašvaldību sociālo dienestu pārstāvji u.c. Konferences laikā sniegs informāciju par sociālā darba aktualitātēm valstī, novados, pilsētās un pagastos.

Tāpat pasākuma laikā notiks darbs grupās par sociālā darba aktualitāšu un problēmu atspoguļojumu un sociālā darba attīstības virzieniem.

Šobrīd īpaša uzmanība tiek pievērsta sociālo darbinieku izglītībai un kvalifikācijai, lai ikviens cilvēks, kas vēršas pēc palīdzības, saņemtu kvalitatīvu pakalpojumu un rastu risinājumu savām problēmām. Tāpēc līdz ar administratīvi teritoriālo reformu katrā pašvaldībā ir izveidots sociālais dienests, kurā strādā kvalificēti, profesionāli speciālisti un sniedz nepieciešamo atbalstu sava novada iedzīvotājiem, norāda ministre.

Atgādinām, ka Sociālā darba diena ir ikgadējs pasākums, kuru aizsāka svinēt 1996.gadā. Šogad minēto dienu atzīmēja 8.novembrī.

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, labklājības ministres preses sekretāre, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv