darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Jurševska: nepieciešams mainīt valsts līdzfinansējuma proporciju dzīvokļa pabalsta izmaksai trūcīgajiem | 10.11.2010.

Ņemot vērā situāciju pašvaldībās, ir nepieciešams mainīt valsts līdzfinansējuma proporcijas daļu dzīvokļa pabalsta izmaksai, lai sniegtu mērķētāku atbalstu tieši trūcīgām personām. Par to šodien, 10.novembrī, tiekoties ar Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdi Andri Jaunsleini un par Sociālo drošības tīklu atbildīgajām ministrijām vienojās labklājības ministre Ilona Jurševska.

Pašlaik Sociālā drošības tīkla ietvaros dzīvokļa pabalsta izmaksai valsts pašvaldībām līdzfinansē 20% apmērā, bet pašvaldība nodrošina 80% finansējuma.

Pieaugot pieprasījumam pēc sociālā atbalsta apkures sezonas laikā, turpmāk dzīvokļa pabalsta izmaksai nepieciešamais valsts līdzfinansējums būtu jānodrošina 50% apmērā, tādējādi mainot atbalsta proporciju pašvaldībām.

I.Jurševska uzsver, ka minētais valsts līdzfinansējums iespējams, ja dzīvokļa pabalstu izmaksā tieši trūcīgām personām. Savukārt pašvaldība iespēju robežās no sava sociālā budžeta var segt dzīvokļa pabalstu pilnā apmērā maznodrošinātajiem.

Lai panāktu minētā valsts līdzfinansējuma proporcijas pārdali, sociālās drošības tīkla ietvaros 2011.gadā nepieciešami 11,3 milj. latu.

Vienlaikus Sociālā drošības tīkla ietvaros 50% apmērā valsts turpinās līdzfinansēt arī garantētā minimālā ienākuma līmeņa pabalsta izmaksu.

Labklājības ministre ar Latvijas Pašvaldību savienību vienojās arī par turpmāku ciešu sadarbību sociālo jautājumu risināšanā un būtisku lēmumu pieņemšanā.

Informāciju sagatavoja:
Liene Užule, labklājības ministres preses sekretāre, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv