darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Atklāj multifunkcionālu atbalsta centru bērniem ar īpašām vajadzībām | 16.11.2010.

Lai nodrošinātu pieejamību sociālajiem un medicīniskās rehabilitācijas pakalpojumiem, otrdien, 16.novembrī, Ventspilī plkst. 13.00 atklās īpašu multifunkcionālu atbalsta centru bērniem ar īpašām vajadzībām. Pasākumā piedalīsies arī Labklājības ministrijas speciālisti.

Ņemot vērā nepietiekamo pieejamību sociālajiem, medicīnas un izglītības pakalpojumiem, biedrība „Latvijas Bērnu fonds" izveidojusi centru, lai sniegtu ieguldījumu tieši bērnu ar īpašām vajadzībām un bērnu invalīdu integrācijai sabiedrībā. Labklājības ministrija piedalījās centra izveidē kā koordinējošā un uzraugošā institūcija.

Jaunajā centrā, kurā bērni varēs saņemt dažādus sociālā atbalsta pakalpojumus, ir labiekārtotas 11 jaunas telpas, ieviestas 9 jaunas darba vietas, izveidots informācijas centrs bērnu vecākiem, kā arī izstrādāta vērienīga statistikas datu bāze par bērniem ar īpašām vajadzībām u.c.

Centrs funkcionēs kā pastāvīga nevalstiskā organizācija, līdz ar to arī turpmāk iestāde pakalpojumu pilnveidošanai un paplašināšanai plāno piesaistīt dažādu Eiropas un citu fondu līdzekļus. Līdz ar to centra aktivitātes veicinās arī pilsoniskās sabiedrības attīstību - līdz ar vecāku un speciālistu zināšanu līmeņa paaugstināšanos, pieaugs viņu motivācija pārstāvēt un cīnīties par savu tiesību ievērošanu.

Centrs izveidots projekta ietvaros, kuru īsteno Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta un Norvēģijas valdības divpusējā finanšu instrumenta prioritātes „Bērni ar īpašām vajadzībām" otrā individuālo projektu iesniegumu atklātā projektu konkursa ietvaros.

Kopējās projekta izmaksas ir 231'854 lati, tai skaitā finanšu instrumentu līdzfinansējums 209'568 lati un Ventspils pilsētas pašvaldības līdzfinansējums 23'285 lati.

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv