darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre: par daudzbērnu ģimeņu atbalstu ir jādomā arī nākotnes kontekstā | 24.11.2010.

Lai stiprinātu sadarbību ģimenes politikas veidošanā, labklājības ministre Ilona Jurševska trešdien, 24.novembrī, tikās ar ekspertu Pēteri Leiškalnu un daudzbērnu ģimeņu interešu pārstāvi, biedrības „Es gribu dzīvot" biedri Daigu Zvaigzni.

Tikšanās laikā labklājības ministre uzklausīja nevalstisko organizāciju priekšlikumus par daudzbērnu ģimenēm nepieciešamo atbalstu un informēja par nākamā gada budžeta izstrādes procesu. 

„Protams, arī šajā finansiāli sarežģītajā laikā diskusija par valsts ģimenes politiku un valsts prioritātēm notiek. Tomēr jāsaprot, ka pašreizējā situācijā būtiski ir domāt nevis par daudzbērnu ģimeņu atbalstu sociālo pabalstu veidā, bet gan ieviešot alternatīva atbalsta veidus. Piemēram, veicinot labvēlīgāku nodokļu politiku ģimenēm ar bērniem un ekonomiski aktīvajām ģimenēm, kā arī rodot dažādas iespējas pašvaldību līmenī, tai skaitā, nodrošinot atvieglojumus braukšanai sabiedriskajā transportā, garantējot skolās brīvpusdienas un tamlīdzīgi," norāda I.Jurševska.

Tāpat ministre arī norādīja, ka šobrīd nākamā gada budžeta izstrādes procesā ir izdevies panākt neapliekamā minimuma par apgādājamo paaugstināšanu no līdzšinējiem 63 latiem līdz 70 latiem. Jau līdz šim diskusijās un sarunās ar nevalstiskajām organizācijām tika pausta nepieciešamība palielināt neapliekamo minimumu, lai sniegtu atbalstu ģimenēm ar bērniem. 

Tikšanās laikā labklājības ministre arī informēja daudzbērnu ģimeņu interešu pārstāvjus, ka Labklājības ministrija ir izstrādājusi Ģimenes valsts politikas pamatnostādnes 2011.- 2017.gadam, tādējādi paredzot tuvāko gadu laikā īstenot virkni pasākumu un uzdevumu.

Plānots, ka pamatnostādnes tiks apstiprinātas līdz šī gada beigām un jau tuvākajā laikā LM kopā ar nevalstiskajām organizācijām un ekspertiem izstrādās rīcības plānu, kas paredzēs konkrētus pasākumus, lai veicinātu valsts atbalstu ģimenēm, sekmējot to rašanos, noturīgumu un labklājību, kā arī sniedzot palīdzību esošajām un topošajām ģimenēm krīzes situācijās.

I.Jurševska aicināja nevalstiskās organizācijas aktīvi līdzdarboties ģimenes politikas veidošanā un sniegt priekšlikumus minēto pasākumu plānošanai, piedaloties darba grupās un diskusijās.

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, labklājības ministres preses sekretāre, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv