darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM: no vardarbības ģimenē visvairāk cieš sievietes un bērni | 25.11.2010.

No vardarbības ģimenē visvairāk cieš sievietes un bērni. Turklāt bērni ir arī vardarbības liecinieki, kas ietekmē viņu attīstību un izpratni par ģimeni, savstarpējo attiecību veidošanu un konfliktu risināšanu gan viņu bērnībā, gan arī tālākajā dzīvē, norāda Labklājības ministrija (LM). 

LM uzsver, ka gan sabiedrībai kopumā, gan valstij ir jādomā par vardarbības mazināšanu ģimenēs. Tāpēc šobrīd Eiropas Padome (EP) izstrādā Konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu, kuras sagatavošanas darbā aktīvi līdzdarbojas arī LM. Plānots, ka dokumentu EP izstrādās līdz šī gada beigām.

Nozīmīgā dokumenta izstrādes mērķis ir mazināt diskrimināciju pret sievietēm, aizsargāt no visa veida vardarbības formām un novērst, sodīt un mazināt vardarbību ģimenē. Īstenojot Konvenciju plānots sekmēt arī starptautisko sadarbību vardarbības mazināšanai, radot vienotu izpratni par vardarbības fenomenu. 

Konvencijā apskatīta tāda tematika kā visu līmeņu speciālistu izglītošana par vardarbības pazīmēm, tās atpazīšana, sekas, iespējamie risinājumi, prevencija u.c. Tāpat būtiska sadaļa ir par vardarbības ģimenē ietekmi uz sabiedrību kopumā.

Dokuments paredzēs un noteiks arī preventīvus atbalsta pasākumus, kas valstīm būs jānodrošina, lai efektīvi cīnītos pret vardarbību ģimenē. Tāpat tiks noteikts, ka valstij ir jānodrošina to personu saukšana pie atbildības un sodīšana, kas veic vardarbību pret sievieti vai vardarbību ģimenē, veicot psiholoģisku ietekmēšanu, seksuālu vardarbību, tostarp sava laulātā vai kopdzīves partnera izvarošanu, seksuālu uzmākšanos, atkārtotu draudēšanu vai izsekošanu u.c. 

Par lielu daļu Konvencijā minēto noziegumu formu ģimenē Latvijas Krimināllikums jau paredz atbildību, tomēr ir atsevišķas nianses, par kurām Latvijā ir pastiprināti jādomā, piemēram, saukšana pie atbildības par psiholoģisku, emocionālu vardarbību vai cilvēka ilgstošu, atkārtotu izsekošanu, piespiedu komunikāciju un tamlīdzīgi.

Atgādinām, ka, lai aktīvāk pievērstu sabiedrības uzmanību vardarbības ģimenē problemātikai un veicinātu tās mazināšanu, šodien, 25.novembrī, pasaulē un Latvijā atzīmē Starptautisko dienu vardarbības pret sievietēm izskaušanai. 

Apvienoto Nāciju Organizācija 1999.gadā šo dienu pasludināja par starptautiski atzīmējamu dienu. Sieviešu tiesību aizstāvji to visā pasaulē atzīmē jau kopš 1981.gada.

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv