darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre: novērtējama ir Austrijas pozitīvā pieredze jauniešu nodarbinātības veicināšanā | 29.11.2010.

Lai pārrunātu starpvalstu sadarbības iespējas sociālajā jomā, labklājības ministre Ilona Jurševska tikās ar Austrijas vēstnieci Latvijā  Hermīni Popelleri (Hermine Poppeller).

Tikšanās laikā I.Jurševska iepazīstināja Austrijas vēstnieci ar budžeta izstrādes norisi, nākamā gada prioritātēm un aktuālo sociālajā jomā.

Pārrunājot aktuālo nodarbinātībā, puses bija vienisprātis, ka šobrīd prioritāri nepieciešams atbalstīt jauniešu nodarbinātību, lai mazinātu bezdarbu jauniešu vidū un sekmētu viņu praktiskās iemaņas izvēlētajā profesijā. Labklājības ministre norādīja, ka atzinīgi vērtē Austrijas pieredzi jauniešu nodarbinātības veicināšanā.

Tāpēc I.Jurševska informēja  H. Popelleri, ka, ņemot vērā tieši Austrijas labo praksi jauniešu bezdarbnieku atbalsta jomā, nodrošinot ilgtspējīgāku jauniešu iekļaušanos darba tirgū ne tikai sniedzot iespēju iegūt pirmo darba pieredzi, bet arī veicinot ilgāka termiņa darba attiecību nostiprināšanos, Labklājības ministrija (LM) nākamgad plāno pilnveidot jauniešu nodarbinātības veicināšanas pasākumus.

Pašlaik ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu Nodarbinātības valsts aģentūra īsteno pasākumu Jauniešu darba prakses, kuru ietvaros jaunieši praktizējas pie darba devēja, ik mēnesi saņemot 120 latu stipendiju.

Austrijas vēstniece labklājības ministrei apliecināja, ka atzinīgi vērtē ministres un LM veiksmīgo sadarbību ar nevalstiskajām organizācijām, iesaistot tās būtisku lēmumu pieņemšanas procesā un normatīvo aktu sagatavošanā. Puses bija vienisprātis, ka ekonomiskās krīzes laikā valsts pārvaldes darbā ir būtiski palielinājusies nevalstiskā sektora loma, īpaši  lēmumu pieņemšanā. Tā kā nākamais, 2011.gads, pasludināts par Eiropas brīvprātīga darba gadu, puses vienojās par nepieciešamību pastiprināti sabiedrībā popularizēt brīvprātīgā darba iespējas, veicinot tā attīstību.

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, labklājības ministres preses sekretāre, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv