darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre ar ASV vēstnieci Latvijā pārrunā aktuālo sociālajā jomā | 01.12.2010.

Lai pārrunātu starpvalstu sadarbības iespējas sociālajā jomā, labklājības ministre Ilona Jurševska trešdien, 1.decembrī, tikās ar Amerikas Savienoto Valstu (ASV) vēstnieci Latvijā  Džūditi Gārberi (Judith G. Garber).

Tikšanās laikā I.Jurševska informēja ASV vēstnieci par prioritātēm un uzdevumiem sociālajā jomā.  „Šobrīd galvenais uzdevums labklājības nozarē ir ģimenēm labvēlīgas politikas veidošana un atbalsts ekonomiski aktīvajām ģimenēm un īpaši daudzbērnu ģimenēm. Tāpēc šobrīd attiecībā pret ģimenēm ar trīs un vairāk bērniem ir būtiski panākt valdībā iespējami labvēlīgākus lēmumus nodokļu politikā, piemēram, nosakot auto nodokļa atvieglojumus," norādīja labklājības ministre.

Tāpat sarunas laikā puses bija vienisprātis, ka pašlaik gan ASV, gan Eiropā sabiedrība  noveco, bet dzimstība samazinās. Līdz ar to  pastiprināti jādomā gan par iedzīvotāju veselības stāvokļa uzlabošanu, gan ilglaicīgāku iesaistīšanu darba tirgū, gan arī par demogrāfijas veicināšanu. Vienlaikus I.Jurševska akcentēja, ka demogrāfiskā situācija ir jāveicina nevis pabalstu veidā, bet gan attīstot pakalpojumu pieejamību un labvēlīgāku nodokļu politiku daudzbērnu ģimenēm. Jau šobrīd Latvijā ir pieejams veiksmīgs atbalsta mehānisms bērna pirmajā dzīves gadā. Tomēr pašvaldību līmenī jāsekmē minēto pakalpojumu attīstība, piemēram, bērnudārzu pieejamība.

Savukārt kā otru būtisku uzdevumu labklājības ministre  uzsvēra nodarbinātības jautājumu risināšanu. Tikšanās laikā I.Jurševska informēja vēstnieci par Eiropas Savienības struktūrfondu ieguldījumu nodarbinātības programmu īstenošanā bezdarbnieku iekļaušanai darba tirgū gan apmācību un kvalifikācijas celšanas veidā, gan iesaistot praksēs pie darba devēja vai nodarbinot subsidētajās darba vietās. Tāpat tiek piedāvātas apmācību iespējas darbiniekiem, lai veicinātu viņu konkurētspēju.

Tāpat nodarbinātības jomā svarīgs ir atbalsts jauniešu nodarbinātības veicināšanai, lai mazinātu bezdarbu jauniešu vidū un sekmētu viņu praktiskās iemaņas izvēlētajā profesijā. I.Jurševska informēja, ka šobrīd Nodarbinātības valsts aģentūra īsteno nodarbinātības veicināšanas pasākumu darba prakses pie darba devēja. kuru ietvaros jaunieši praktizējas pie darba devēja, ik mēnesi saņemot 120 latu stipendiju.

Tikšanās laikā puses pārrunāja arī adopcijas jautājumus. ASV vēstniece atzinīgi novērtēja adopcijas procesu Latvijā un veiksmīgās sadarbības iespējas, jo ASV dzīvojošās ģimenes labprāt adoptē bērnus no Latvijas. Tāpat Dž.Gārbere atzinīgi novērtēja labo praksi, kad topošajiem vecākiem ir iespēja apciemot bērnus viņa dzimtenē pirms viņu adoptēšanas un pārcelšanās uz dzīvi ASV. Turklāt ASV ir viena no tām 3 ārvalstīm, kur tiek adoptēti bērni ar smagiem veselības traucējumiem.

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, labklājības ministres preses sekretāre, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv