darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre piedalīsies ES Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju lietu ministru padomes sanāksmē | 03.12.2010.

Labklājības ministre Ilona Jurševska pirmdien, 6. decembrī, Briselē (Beļģija) piedalīsies Eiropas Savienības (ES) Nodarbinātības, sociālās politikas, veselības un patērētāju lietu ministru padomes sanāksmē, kurā galvenā uzmanība tiks pievērsta sociālās politikas jautājumiem saistībā ar demogrāfiskajiem izaicinājumiem un stratēģiju „ES - 2020".

Ministru padomē plānots vienoties par to, lai noteiktu 2012.gadu par Eiropas gadu aktīvai novecošanai un paaudžu solidaritātei. Ņemot vērā demogrāfiskās situācijas attīstības prognozes, gan Eiropas Savienībā kopumā, gan konkrēti Latvijā sabiedrības novecošana ir aktuāls jautājums. Saistībā ar to labklājības ministre I.Jurševska rosina Eiropas gada (2012) plānoto aktivitāšu ietvaros organizēt plašākas diskusijas par vecāka gadagājuma cilvēku dzīves kvalitāti un veicamiem pasākumiem situācijas uzlabošanai.

Tāpat sanāksmes laikā paredzēts pieņemt deklarāciju par pašreizējo Eiropas gadu cīņai pret nabadzību un sociālo atstumtību (2010). Deklarācijā uzsvērts, ka Eiropas gads (2010) ir palīdzējis izprast bieži vien pienācīgi nenovērtēto vai pārprasto realitāti vienā no pasaules bagātākajiem reģioniem. Vienlaikus deklarācijā aicināts turpināt iesākto darbu, lai samazinātu nabadzību, kas ir arī viens no izvirzītajiem mērķiem „ES - 2020" stratēģijā.

I.Jurševska atzīst, ka „ES 2020" stratēģijā noteiktais mērķis līdz 2020.gadam novērst nabadzības risku vismaz 20 miljoniem iedzīvotāju, ir ļoti būtisks, lai ne tikai saglabātu nabadzības samazināšanu politiskajā dienas kārtībā, bet arī lai pasākumi un uzdevumi būtu skaidri un mērķtiecīgi. Šāda mērķa iekļaušana „ES 2020" stratēģijā ir ļoti nozīmīga, arī ņemot vērā to, ka nabadzības mazināšana iespējama, tikai sabalansējot sociālās, izglītības, ekonomikas, fiskālās, u.c. politikas.

Savukārt diskusijā par pensiju sistēmas nākotni I.Jurševska uzsvērs pensionāru labklājības jautājumu gan no ienākumu, gan arī dzīves kvalitātes aspekta, kas ietekmē veselīgu un cienīgu novecošanu. Papildus I.Jurševska atzinīgi novērtēs Eiropas Komisijas šogad rīkoto sabiedrisko apspriešanu par Zaļo grāmatu par pensijām, kas izraisīja interesi arī Latvijā.

Labklājības ministre I.Jurševska piedalīsies arī debatēs par Eiropas Komisijas ierosinātajiem grozījumiem 1992.gada direktīvā par darba apstākļiem strādājošām grūtniecēm un sievietēm pēcdzemdību periodā. Šā gada oktobrī Eiropas Parlaments pieņēma savu nostāju šajā jautājumā, un ES dalībvalstu ministri apmainīsies ar viedokļiem par līdzšinējo un turpmāko sarunu gaitu.  

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītājas p.i., 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.