darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Ar Eiropas fondu atbalstu subsidēs darba vietas bezdarbnieku nodarbināšanai | 08.04.2008.

Labklājības ministrija (LM) piedāvās iespēju noteiktu laiku strādāt valsts subsidētā darba vietā tādiem bezdarbniekiem kā invalīdi, māmiņas pēc bērna kopšanas atvaļinājuma, ilgstošie bezdarbnieki, jaunieši un cilvēki, kuri iznākuši no cietuma.

Šim nolūkam turpmākos piecus gadus valsts nodrošinās aptuveni 500 darbavietas, ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu ieguldot gandrīz 3 miljonus latu.

Tādējādi bezdarbnieki pie darba devēja varēs apgūt attiecīgajam darbam nepieciešamās pamatprasmes un iemaņas, gūt darba pieredzi un, iespējams, arī saglabāt darba vietu pēc dalības projektā.

Nepieciešamības gadījumā invalīdiem nodrošinās arī nodarbināšanai nepieciešamos speciālistus - pavadoņus, surdotulkus vai ergoterapeitus.

Savukārt uzņēmumi, kuri vēlēsies pieņemt darbā minētos bezdarbniekus, pēc projektu atlases konkursa izsludināšanas, varēs pieteikties Nodarbinātības valsts aģentūrā (ESF) ESF finansējuma saņemšanai.

Finansējums paredzēts darba algas maksāšanai laikā no gada līdz diviem gadiem, bezdarbnieku apmācībai, kā arī darba vietas pielāgošanai atbilstoši invalīdu vajadzībām. Nodarbinot bezdarbniekus daļu izdevumu būs jāsedz darba devējam.

LM prognozē, ka 40% bezdarbnieku pēc projekta beigām iekārtosies pastāvīgā darbā.

To paredz šodien, 8.aprīlī, valdībā pieņemtie Ministru kabineta (MK) noteikumi par ESF aktivitāti „Atbalstītās nodarbinātības pasākumi mērķgrupu bezdarbniekiem".

LM ir viena no ES fondu apsaimniekošanas institūcijām, kas atbild par projektu atbilstību nozares politikai un nodrošina efektīvu struktūrfondu līdzekļu izmantošanu nodarbinātības un sociālās iekļaušanas jomā. No 2008. līdz 2013.gadam ar 22 ES fondu līdzfinansēta projektu konkursa aktivitāšu palīdzību labklājības nozarē plānots iegultīt 93,4 miljonus latu no Eiropas Sociālā fonda un 11,7 miljonus latu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda. Līdz 85% no projekta izmaksām segs ESF, bet pārējo - valsts budžets.

 

Informāciju sagatavoja:
Vineta Bērziņa,  LM Komunikācijas departamenta direktore 7021632, 26497758, vineta.berzina@lm.gov.lv
Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste 7021666, 26519920, liene.zvereva@lm.gov.lv