darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Sagatavotas izmaiņas saistībā ar prasībām sociālo pakalpojumu sniedzējiem | 09.12.2010.

Lai noteiktu prasības jaunu sociālo pakalpojumu sniedzējiem, kā arī precizētu pašreiz spēkā esošās normas atbilstoši esošajai praksei, Labklājības ministrija (LM) izstrādājusi grozījumus attiecīgajos noteikumos. 

LM sagatavotie grozījumi Ministru kabineta noteikumos Prasības sociālo pakalpojumu sniedzējiem ceturtdien, 9.decembrī, izsludināti Valsts sekretāru sanāksmē. Tie vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Noteikumu projektā paredzēts noteikt prasības pakalpojumu sniedzējam, kurš turēs suni pavadoni. Tās nosaka, ka pakalpojuma sniedzējam būs jānodrošina suņu atlase, apmācība, veterinārie pakalpojumi, u.c. prasības. Šo jauno pakalpojumu saskaņā ar Invaliditātes likumu nodrošinās cilvēkam ar redzes invaliditāti.

Lai nodrošinātu vienādu sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanas kvalitāti neatkarīgi no tā, vai institūcija to dara īslaicīgā vai ilgstošā laika periodā, šo pakalpojumu sniedzējiem būs jāievēro tās pašas prasības, kādas ir ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniedzējiem. Šobrīd praksē institūcijas, kuras nereti sociālo pakalpojumu sniedz ilgstošā periodā, izvairās no ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniedzējiem noteiktajām prasībām.

Tāpat plānots, ka sociālo pakalpojumu sniedzējiem klientu lietas būs jāglabā 10 gadus pēc  tam, kad būs beidzies sniegtais pakalpojums. Tas nepieciešams, lai samazinātu risku, ka sociālo pakalpojumu sniedzējas institūcijas nepamatoti nodod glabāšanai Valsts arhīvā klientu lietas. Savukārt klientu reģistri ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās būs jāuzglabā 75 gadus pēc pēdējā ieraksta veikšanas. Līdz šim noteikumi neparedzēja atsevišķu pakalpojuma sniedzēju dokumentu uzglabāšanas termiņus.

Vienlaikus paredzēts noteikt, ka tiem pašvaldību sociālā dienesta sociāliem darbiniekiem, kuri strādā ar ģimenēm ar bērniem, kurās ir bērna attīstībai nelabvēlīgi apstākļi, turpmāk būs nepieciešamas zināšanas riska novērtēšanas jautājumos.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītājas p.i., 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.