darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Sabiedrību informēs par bērnu applaucēšanās un apdedzināšanās riskiem | 16.12.2010.

 left-block-image.gif - 8.58 KB

Pirmdien, 20. decembrī, plkst. 14.00 Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā (VBTAI) notiks preses konference, kuras laikā informēs par plašu sabiedrības informēšanas akciju.

Preses konferencē piedalīsies VBTAI, Veselības ministrijas, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD), kā arī portāla „Mammām.lv/ Tētiem.lv" un raidījuma „Māmiņu klubs" pārstāvji.

Preses konference notiks VBTAI telpās Ventspils ielā 53, 3. stāva zālē.

Saskaņā ar NMPD datiem, apdegumi un applaucējumi ir otrs biežākais iemesls bērnu traumu gūšanā. Katru gadu laikposmā ap Ziemassvētkiem un Jauno gadu bērni gūst vairāk apdegumu un applaucējumu nekā visā pārējā gadā kopā. Informēšana par drošības apsvērumiem notiek salīdzinoši regulāri, taču negadījumu skaits joprojām saglabājas visai augsts. Iemesli tam ir dažādi - mērķauditorijas nesadzird šos ziņojumus, neattiecina tos uz sevi, nav ieinteresētas veikt drošības uzlabojumus u.tml.

VBTAI organizētā starpinstitūciju darba grupa bērnu drošības uzlabošanai kā vienu no instrumentiem situācijas uzlabošanai nolēma izmantot regulāras sabiedrības informēšanas akcijas, kuru laikā medijiem un plašākai sabiedrībai tiek nodots kompakts, precīzs vēstījums par kādu ar bērnu drošību saistītu jautājumu. Akcija applaucēšanās un apdedzināšanās mazināšanai ir pirmā šāda veida aktivitāte. 

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītājas p.i., 67021666, 29538825,  marika.kupce@lm.gov.lv