darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
VSAA pārņems speciālo piemaksu pie vecuma pensijas administrēšanu | 21.12.2010.

Tā kā no 2011.gada izdienas pensiju administrēšana ir uzticēta Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) arī speciālo piemaksu pie vecuma pensijas tiem cilvēkiem, kuri dienējuši Latvijas policijā un Latvijas Robežsargu brigādē un kuru dienestu pārtraukusi Latvijas iekļaušana PSRS sastāvā, un kuriem nav piešķirta izdienas pensija, ar 2011.gadu piešķirs un izmaksās VSAA.

Līdz šim to darīja Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centrs. 

Iepriekšminēto paredz Labklājības ministrijas (LM) sagatavotie Ministru kabineta Noteikumi par speciālo piemaksu valsts vecuma pensijai Latvijas policijā un Latvijas Robežsargu brigādē dienējušām personām, kas otrdien, 21.decembrī, apstiprināti valdībā.

Lai piešķirtu speciālo piemaksu, cilvēkam vienai no VSAA nodaļām būs jāiesniedz iesniegums par speciālās piemaksas piešķiršanu un arhīva izziņa, kas apstiprina dienesta faktu Latvijas policijā vai Latvijas Robežsargu brigādē attiecīgajā laikposmā. 

VSAA nodaļas amatpersona, izskatot iepriekš minētos dokumentus, pieņems lēmumu par speciālās piemaksas piešķiršanu vai atteikumu to darīt. Atbilstoši noteikumu projektam, speciālo piemaksu plānots izmaksāt vienlaicīgi ar valsts vecuma pensiju katru mēnesi no 5. līdz 24.datumam.  

Speciālo piemaksu pēc cilvēka pieprasījuma pārskaitīs uz viņa Latvijas Republikas kredītiestādes vai pasta norēķinu sistēmas kontu, vai par maksu piegādās personas dzīvesvietā kopā ar valsts vecuma pensiju. 

Piemaksas apmērs ir divu valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu apmērā.

Savukārt cilvēkiem, kuriem speciālā piemaksa ir piešķirta līdz 2010.gada 31.decembrim, tā arī turpmāk tik izmaksāta līdzšinējā apmērā un kārtībā. Pēc Iekšlietu ministrijas veselības un sporta centra sniegtās informācijas šīs piemaksas saņem 3 personas.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītājas p.i., 67021666, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.