Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre Ilona Jurševska Liepājas bērnunamā atklās „Jauniešu māju” | 21.12.2010.

Trešdien, 22.decembrī, labklājības ministre Ilona Jurševska dosies pirmajā reģionālajā vizītē uz Liepāju, lai plkst. 14.00 piedalītos Sociālā dienesta bērnunamā izveidotās „Jauniešu mājas" atklāšanas svētkos. 

Jaunatklātajā „Jauniešu mājā" patstāvīgas dzīves iemaņas varēs apgūt bērnunama jaunieši vecumā no 16 līdz 18 gadiem. „Jauniešu māja" izveidota Labklājības ministrijas atbalstītā Liepājas pilsētas pašvaldības projekta ietvaros. Jau 2008.gadā tika realizēta projekta 1. kārta, izveidojot telpas meitenēm, kuras šobrīd veiksmīgi apgūst pastāvīgai dzīvei nepieciešamās iemaņas. Tagad arī puiši ir tikuši pie savām pastāvīgas dzīves uzsākšanas mājām.

„Jauniešu mājā" bērniem ir iespēja mācīties gatavot ēst, uzņemties rūpes par sevi, iepazīt pieaugušo dzīvi, lai neveidotos situācija, kad jaunietis pēc pilngadības sasniegšanas, uzsākot pastāvīgu dzīvi, neprot par sevi rūpēties. Izveidotās mājas uzdevums ir attīstīt jauniešu sociālās un praktiskās dzīves prasmes, lai nodrošinātu viņu neatkarību un veiksmīgu iekļaušanos sabiedrībā.

Lai izveidotu „Jauniešu māju", tika veikta bērnu nama pārveide, izremontētas telpas, nodrošinot nepieciešamo aprīkojumu, kā arī pielāgota virtuve.

Reģionālās vizītes laikā labklājības ministre apmeklēs arī Liepājas domi un pašvaldības Sociālo dienestu, lai iepazītos ar esošo situāciju pilsētā un pārrunātu aktuālos jautājumus sociālajā jomā.

Tāpat I.Jurševska viesosies Nodarbinātības valsts aģentūras filiālē, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras reģionālajā nodaļā un Kurzemes reģiona Valsts darba inspekcijā, lai iepazītos ar iestāžu darbu.

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, labklājības ministres preses sekretāre, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv