darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Sākas informatīva akcija bērnu applaucēšanās un apdedzināšanās mazināšanai | 21.12.2010.

 left-block-image.gif - 8.58 KB

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcija, Veselības ministrija, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, portāls „Mammām.lv/ Tētiem.lv un raidījums „Māmiņu klubs" uzsāk sabiedrības informēšanas akciju, lai mazinātu bērnu applaucēšanās un apdedzināšanās riskus.

Informēšanas akcija ilgs no 20. līdz 30. decembrim un tās laikā gan plašsaziņas līdzekļi, gan plašāka sabiedrība tiek aicināti pastiprināti stāstīt par applaucēšanās un apdedzināšanās riskiem. Lai sasniegtu iespējami plašāku auditoriju, akcijas īstenotāji ir uzrunājuši arī reliģiskās organizācijas, augstskolu mācībspēkus, viedokļu līderus u.tt., kas varētu palīdzēt nodot akcijas vēstījumu tālāk.

Lai padarītu vienkāršāku šīs ziņas iepazīšanu un izplatīšanu, ir sagatavoti vairāki informatīvi materiāli, tostarp detalizētāks izklāsts par bērnu applaucēšanās un apdedzināšanās riskiem un iespējām no tiem izvairīties, kas papildināts ar speciālistu, kuri var komentēt interesējošos jautājumus sīkāk, kontaktinformāciju. Savukārt koncentrēts, īss vēstījums par pirmajiem palīdzības sniegšanas soļiem gadījumā, ja nelaime jau ir notikusi, domāts nodošanai un pārsūtīšanai no viena cilvēka otram.

Pielikumā iespējams iepazīties ar akcijas informatīvajiem materiāliem, kā arī ar detalizētāku informāciju vecākiem par drošu mājokli ikdienā un svētkos un krāsojamiem zīmējumiem bērniem, kuros attēlotas potenciāli bīstamas situācijas.

Tieši applaucēšanās un apdedzināšanās ir otrs izplatītākais bērnu traumatisma iemesls, savukārt laikā ap Ziemassvētkiem un Jauno gadu bērni gūst vairāk apdegumus nekā visā pārējā gadā kopā. 

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītājas p.i., 67021666, 29538825,  marika.kupce@lm.gov.lv