darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM ar sociālajiem partneriem diskutēs par aktuāliem nodarbinātības jautājumiem | 10.04.2008.

Šodien, 10.aprīlī, Labklājības ministrijā (LM) notiks Darba lietu trīspusējās sadarbības apakšpadomes (DLTSA) sēde, kurā speciālisti ar sociālajiem partneriem diskutēs par plānotajām izmaiņām darba aizsardzības likumdošanā, darbinieku veselību darbā un aktuāliem darba tiesību jautājumiem.

Sēdes sākumā LM pārstāvis iepazīstinās klātesošos ar LM 2008.gada darba plānu attiecībā uz šogad ministrijā paredzēto darba aizsardzības un darba tiesību normatīvo aktu izstrādi. Paredzams, ka šajā darbā būs nepieciešama arī sociālo partneru līdzdalība. 

Savukārt Sabiedrības veselības aģentūras pārstāve klātesošos informēs par gripas pandēmijas gatavības plānu. Lai palīdzētu uzņēmumiem pēc iespējas izsargāties no negatīvām pandēmijas sekām, plānā ietverti ieteikumi uzņēmējdarbības nepārtrauktības plāna izstrādei.

Tāpat sanāksmē paredzēts diskutēt arī par darbinieku nosūtīšanu, jo visā Eiropas Savienībā pieaug darbinieku nosūtīšanas gadījumi. Darbinieku nosūtīšanai nereti ir izšķirošā nozīme, novēršot pagaidu darbaspēka trūkumu noteiktās profesijās vai nozarēs. No otras puses, atšķirības nodarbinātības noteikumos var apdraudēt vietējo darba tirgus struktūru un darbību. Arī Eiropas Komisija šobrīd ir pievērsusies ar darbinieku nosūtīšanu saistīto jautājumu izpētei. 

Atgādinām, ka DLTSA uz paritātes pamatiem veido valdības, Latvijas Darba devēju konfederācijas un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības izvirzītie pārstāvji. DLTSA nodrošina un veicina valsts, darba devēju organizāciju un darbinieku arodbiedrību sadarbību un līdzdalību darba aizsardzības un darba tiesisko attiecību regulēšanā.

DLSTA sēde sāksies plkst. 15.00 LM 3.stāvā Portretu zālē Rīgā, Skolas ielā 28.

 

Informāciju sagatavoja
Vineta Bērziņa, Komunikācijas departamenta direktore  7021632, 26497758, vineta.berzina@lm.gov.lv 
Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste 7021665, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv