darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Cilvēki ar redzes invaliditāti no nākamā gada varēs izmantot asistenta palīdzību | 28.12.2010.

 logo_esf_mazs.jpg - 11.67 KBlogo_es_mazs.jpg - 14.07 KB

Lai veicinātu cilvēku ar redzes invaliditāti iekļaušanos sabiedrībā un darba tirgū, no 2011.gada ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu šie cilvēki varēs saņemt pabalstu asistenta nodrošināšanai.

Tas nozīmē, ka no nākamā gadā 1.janvāra cilvēki ar 1.grupas redzes invaliditāti, kuri nesaņem valsts pabalstu invalīdam, kuram nepieciešama kopšana, varēs saņemt pabalstu asistenta pakalpojuma nodrošināšanai līdz 10 stundām nedēļā. Minētā pabalsta apmērs nevarēs pārsniegt 12 latus par vienu nedēļu (līdz 10 stundām) un to izmaksās reizi mēnesī.

Pieteikties pabalsta saņemšanai asistenta nodrošināšanai cilvēki ar redzes invaliditāti vai viņu pilnvarotā persona varēs jebkurā Nodarbinātības valsts aģentūras filiālē. Ja iesniegums par pabalsta piešķiršanu būs iesniegts līdz 2011.gada 1.februārim, tad atbilstoši izmaiņām Invaliditātes likumā to piešķirs ar 2011.gada 1.janvāri.

Asistentu varēs izvēlēties pats cilvēks ar redzes traucējumiem, atbilstoši savām vajadzībām un vēlmēm, tādējādi asistents varēs būt cilvēka ar redzes invaliditāti tuvinieks, ģimenes loceklis,  radinieks vai uzticības persona.

Lai nodrošinātu asistentu pieejamību cilvēkiem ar redzes invaliditāti, Labklājības ministrija (LM) ar ESF atbalstu līdz 2013.gadam plāno ieguldīt  vairāk kā 1.milj. latu.

To paredz otrdien, 28.decembrī, valdībā apstiprinātie LM veiktie grozījumi ESF programmas „Cilvēkresursi un nodarbinātība" apakšaktivitātē „Kompleksi atbalsta pasākumi iedzīvotāju integrēšanai darba tirgū".  

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv