darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Turpmāk par Sociālās drošības tīklu būs atbildīga Labklājības ministrija | 07.01.2011.

Turpinot uzsākto Sociālās drošības tīkla stratēģijas (turpmāk - Stratēģija) pasākumu īstenošanu, no 2011.gada 1.janvāra Labklājības ministrija (LM) pārņem Sociālā drošības tīkla ieviešanas koordināciju.

2011.gadā, nemainot nosacījumus, tiks īstenoti visi jau uzsāktie Stratēģijā noteiktie pasākumi labklājības, izglītības, veselības aprūpes un pārvadājumu jomā. Lai to nodrošinātu, šogad labklājības, izglītības un pārvadājumu jomas pasākumiem kopumā paredzēts papildu finansējums 8,41 milj.latu apmērā.

No tā labklājības jomas pasākumiem papildus piešķirti 4,7 milj.lati, lai nodrošinātu garantētā minimālā ienākumu līmeņa un dzīvokļu pabalsta izmaksu līdzfinansēšanu. Izglītības jomas pasākumam Izglītības nodrošināšana bērniem 5-6 gadu vecumā papildus ir 0,36 milj.lati, nodrošinot pirmsskolas un sākumskolas mācību priekšmetu standartu un programmu pilnveidi atbilstoši bērnu vecumposmiem.

Lai īstenotu pasākumu Skolēnu pārvadājumu nodrošināšana skolēnu nogādāšanai skolās no apdzīvotām vietām, kur skolas ir slēgtas izglītības reformu rezultātā, papildus paredzēti 0,24 milj.lati. Savukārt 3,11 milj. lati piešķirti pārvadājumu jomas pasākumam Līdzekļi zaudējumu kompensēšanai sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējiem par invalīdu pārvadāšanu republikas pilsētās.

2011.gadā papildus pasākumiem, kas jau tiek īstenoti, ieviesīs ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni, kas darbosies vakara un nakts stundās, kā arī brīvdienās, lai iedzīvotāji pēc ģimenes ārsta darba laika varētu telefoniski sazināties par veselības problēmām un iegūt nepieciešamo medicīnisko konsultāciju akūtu saslimšanu gadījumā. Bez tam, šāda tālruņa ieviešana atslogos neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu no konsultāciju sniegšanas un izbraukumiem pie pacienta, kā arī slimnīcu uzņemšanas nodaļas no ambulatoro konsultāciju sniegšanas vakara stundās un brīvdienās.

2011.gadā kopumā Stratēģijas pasākumu īstenošanai paredzēts finansējums 79,38 milj.latu apmērā. No tiem 14,02 milj.lati ir Eiropas Savienības Sociālā fonda atbalsts, nodrošinot iespēju bezdarbniekiem, kas nesaņem bezdarbnieka pabalstu, iesaistīties sabiedrībai derīgos darbos pašvaldībās un saņemt par to ikmēneša stipendiju.

Stratēģijas mērķis ir mazināt negatīvo sociālo ietekmi, kas izveidojusies globālās un Latvijas finanšu un ekonomikas krīzes, kā arī strukturālo reformu rezultātā.

Visa informācija par Sociālo drošības tīklu no šā gada janvāra ir pieejama LM mājas lapā sadaļā Atbalsts sociālai drošībai. http://www.lm.gov.lv/text/1843

Atgādinām, ka saskaņā ar Ministru kabineta pagājušā gada rīkojumu no 2011.gada 1.janvāra Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija, kas iepriekš bija atbildīga par Stratēģijas ieviešanas uzraudzību, ir pievienota Vides ministrijai un izveidota jauna iestāde Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītājas p.i., 67021581, 29538825,  marika.kupce@lm.gov.lv

Sanda Akrame, sabiedrisko attiecību speciāliste 67021666, 28379139,  sanda.akrame@lm.gov.lv