darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Sociālās drošības apakšpadomē vienojas jautājumu par ģimenes valsts pabalstu virzīt izskatīšanai NTSP sēdē | 12.01.2011.

Jautājumu par iespējamām izmaiņām ģimenes valsts pabalsta piešķiršanā virzīs izskatīšanai tuvākajā Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē. Par to šodien vienojās Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības (LBAS) pārstāvji Labklājības ministrijā (LM) notikušajā Sociālās drošības apakšpadomes sēdē.

Iepazīstinot ar LM sagatavoto koncepcijas projektu ģimenes valsts pabalsta piešķiršanai, LM Sociālās apdrošināšanas departamenta direktore Jana Muižniece norādīja, ka minētā pabalsta piešķiršanu nevajadzētu sasaistīt ar iedzīvotāju ienākumu līmeņa izvērtēšanu, jo ģimenes valsts pabalsta mērķis nav sociālā palīdzība. Tāpat speciāliste uzsvēra, ka nevajadzētu valstī attīstīt situāciju, kas pamudina cilvēku kļūt par sociālās palīdzības saņēmēju.

LM sagatavotie iespējamie risinājuma varianti:

-  ģimenes valsts pabalstu bērniem no 1 līdz 18 gadu vecumam 4,60 latu apmērā varētu izmaksāt ģimenēm, sākot ar otro bērnu;

-  ģimenes valsts pabalstu 8 latu apmērā izmaksāt ģimenēm ar diviem un vairāk bērniem vecumā no 1 līdz 18 gadiem. Lai to īstenotu papildus nepieciešami 4,4 milj. latu;

-  ģimenēm ar trim un vairākiem bērniem jeb daudzbērnu ģimenēm izmaksāt 10 latu apmērā;

-  ģimenēm ar bērniem vecumā no 1 līdz 18 gadiem, kurām piešķirts trūcīgas ģimenes (personas) statuss 17,60 latu apmērā;

-  ģimenēm ar trim un vairākiem bērniem jeb daudzbērnu ģimenēm, kā arī ģimenēm ar bērniem vecumā no 1 līdz 18 gadiem, kurām piešķirts trūcīgas ģimenes statuss - 6,40 latu apmērā.

Kaut gan LBAS un LDDK pārstāvji neatbalstīja LM sagatavotās koncepcijas projekta 5 iespējamos variantus ģimenes valsts pabalsta turpmākai izmaksai, tomēr arodbiedrību pārstāvji rosināja noteikt termiņu ģimenes valsts pabalsta izmaksai, ja valdība izvēlēsies kādu no LM piedāvātajiem variantiem.

Atgādinām, ka valdība uzdeva LM līdz 15.janvārim sagatavot koncepcijas projektu, kurā ietverti vairāki risinājuma varianti ģimenes valsts pabalsta turpmākai izmaksai. Veicot izmaiņas ģimenes valsts pabalsta izmaksā, valsts budžetā tiks ietaupīti 11,2 milj. latu.  Lēmumu par ģimenes valsts pabalsta izmaksu, sākot no 2011.gada 1.jūlija, pieņems valdība.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītājas p.i., 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.