Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM aicinās Latvenergo elektrības tarifu paaugstināšanā ievērot sociāli atbildīgu politiku | 28.01.2011.

Labklājības ministrija (LM) aicinās akciju sabiedrību „Latvenergo" pirms plānotās elektrības tarifu paaugstināšanas šī gada 1.aprīlī ievērot sociāli atbildīgu politiku, ņemot vērā ikvienas iedzīvotāju grupas situāciju.

LM norāda, ka jau pašlaik pēc statistikas datiem visaugstākais nabadzības risks ir daudzbērnu ģimenēs (31%) un ģimenēs, kurās bērnus audzina tikai viens no vecākiem (35%). Tas veicina ne tikai nabadzību, bet arī sociālo atstumtību. Tādejādi, paaugstinot tarifus elektrībai, šie faktori ļoti spēcīgi var ietekmēt tieši ģimeņu ar bērniem vai ģimeņu, kurās ir viens apgādnieks, mājsaimniecību budžetu.

Neskatoties uz to, ka A/S „Latvenergo" plāno ieviest tarifu diferencēšanu, elektrības patēriņš ģimenēs ar vairākiem bērniem noteikti pārsniegs 100 kWh mēnesī, kā rezultātā pieaugs mājsaimniecību izdevumi. Ģimenēs, kurās ir vairāk apgādājamo, ikdienā vairāk lieto visas mājsaimniecībā esošās elektroiekārtas un arī apgaismojumu.

Tāpēc, lai pārrunātu esošo situāciju un sociālā atbildīguma principa ievērošanu, labklājības ministre Ilona Jurševska tuvākajā laikā aicinās uz tikšanos Ekonomikas ministrijas un akciju sabiedrības „Latvenergo" pārstāvjus.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja  67021581, 29538825,  marika.kupce@lm.gov.lv