Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre ar AS „Latvenergo” vienojas par atbalstu daudzbērnu ģimenēm un trūcīgām ģimenēm ar bērniem | 09.02.2011.

Ja Sabiedrisko pakalpojumu regulators atbalstīs elektrības tarifu paaugstināšanu ar šī gada 1.aprīli un, lai šādā gadījumā tiktu ievērota sociāli atbildīga politika attiecībā pret ģimenēm ar bērniem, labklājības ministre Ilona Jurševska ar ekonomikas ministru Arti Kamparu un daudzbērnu ģimeņu interešu pārstāvjiem trešdien, 9.februārī, tikās ar akciju sabiedrības „Latvenergo" pārstāvjiem.

Tikšanās laikā puses atzina, ka ne tikai jāturpina un jāpilnveido jau pērn a/s „Latvenergo" uzsāktā un ieviestā elektrības norēķinu karšu atbalsta sistēma trūcīgām personām, bet papildus jāveido vēl viena jauna iniciatīva, lai mazinātu paaugstināto tarifu slogu lielajām mājsaimniecībām, kurās dzīvo daudzbērnu ģimenes.

Pēc tikšanās I.Jurševska norāda: „Esmu gandarīta, ka ir izdevies vienoties gan ar uzņēmumu, gan Ekonomikas ministriju par nepieciešamo atbalstu ģimenēm ar bērniem, kuras visbūtiskāk ietekmētu gaidāmā tarifu paaugstināšana. Pašlaik uzņēmums turpinās darbu pie atbalsta programmas ieviešanas un tiksies gan ar Latvijas Pašvaldību savienības, gan Labklājības ministrijas pārstāvjiem, lai kopīgi strādātu pie programmas ieviešanas mehānisma."

Sākot ar šī gada aprīli, visām mājsaimniecībām plānots piedāvāt starta 1200 kWh, par kurām varēs norēķināties atbilstoši līdzšinējam tarifam. 

Sarunas laikā puses vienojās, ka daudzbērnu ģimenes papildus starta 1200 kWh ar iepriekšējo tarifu varēs norēķināties vēl par 2400 kWh (300 kWh mēnesī). Savukārt trūcīgās ģimenes ar bērniem papildus starta 1200 kWh saņems papildus vēl bezmaksas 500 kWh.

Sarunās ar AS „Latvenergo" pārstāvjiem piedalījās arī  LM Valsts sekretāra vietnieks Ingus Alliks, LM Bērnu un ģimenes lietu departamenta direktore Līvija Liepiņa, Latvijas Daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienības valdes priekšsēdētājs Leonīds Mucenieks un sociālo tiesību eksperts Pēteris Leiškalns.

Atgādinām, ka jau pašlaik pēc statistikas datiem visaugstākais nabadzības risks ir daudzbērnu ģimenēs (31%) un ģimenēs, kurās bērnus audzina tikai viens no vecākiem (35%). Tas veicina ne tikai nabadzību, bet arī sociālo atstumtību. Tādejādi, paaugstinot tarifus elektrībai, šie faktori ļoti spēcīgi var ietekmēt tieši ģimeņu ar bērniem vai ģimeņu, kurās ir viens apgādnieks, mājsaimniecību budžetu.

Elektrības tarifu paaugstināšana nenoliedzami palielinātu mājsaimniecību izdevumus, jo ģimenēs, kurās ir vairāk apgādājamo, ikdienā vairāk lieto visas mājsaimniecībā esošās elektroiekārtas un arī apgaismojumu.

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, labklājības ministres preses sekretāre, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv