darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM informē valdību par nodarbinātības pasākumu norisi | 22.02.2011.

logo_esf_mazs.jpg - 11.67 KBes_ar_uzra_mazs.jpg - 16.87 KB

2010.gadā Nodarbinātības valsts aģentūrā gandrīz 300 tūkst bezdarbnieki ir saņēmuši dažādus nodarbinātības veicināšanas pakalpojumus, vairāk kā 131 tūkst. jeb 75 % no vidējā bezdarbnieku skaita šajos pasākumos saņēmuši finansiālu atbalstu stipendijas vai dotāciju veidā, liecina Labklājības ministrijas (LM) rīcībā esošā informācija, informējot valdību par nodarbinātības pasākumu norisi.

Vienlaikus 2010.gadā, ņemot vērā nepietiekamu brīvo darba vietu skaitu tautsaimniecībā, palielinājies reģistrēto bezdarbnieku bezdarba ilgums. Par to liecina fakti, jo katrs trešais pašreiz reģistrētais bezdarbnieks nav spējis iekārtoties darbā ilgāk par gadu. Tas attiecīgi norāda uz nepieciešamību turpināt īstenot pasākumus, lai samazinātu augsta strukturālā bezdarba riskus nākotnē jeb situāciju, kad darba devējs nespēj atrast vakancei atbilstoši kvalificētu darbinieku.

Ņemot vērā, ka šogad prognozēta salīdzinoši lēna ekonomiskā izaugsme, kā arī faktu, ka prognozējamais nodarbinātības līmeņa pieaugums seko ar laika nobīdi pēc ekonomiskās izaugsmes atjaunošanās, pasākumu „Darba praktizēšana ar stipendiju pašvaldībās" plānots turpināt līdz 2011.gada beigām. Tāpat paredzēts, ka sākot ar 2011.gada 3.ceturksni, stipendiju par sabiedrisko darbu veikšanu izmaksās 80 latu apmērā.

Savukārt sākot ar 2012.gadu plānots atsākt finansēt pasākumu „Algotie pagaidu sabiedriskie darbi". Paredzēts, ka arī algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos (tāpat kā darba praksēs pašvaldībās) bezdarbniekus nodarbinās darba vietās, kas sniedz sabiedrisko labumu - ārpus uzņēmējdarbības.

Papildus krīzes seku mazinošajiem īstermiņa aktīvās darba tirgus politikas pasākumiem tiek īstenoti arī ilgtermiņa aktīvās darba tirgus politikas pasākumi, kuru mērķis ir bezdarbnieku konkurētspējas paaugstināšana darba tirgū vai arī atbalsta sniegšana īpaši nelabvēlīgajām mērķa grupām, kompensējot mazāku darba ražīgumu.

Vienlaikus 2011.gadā paredzēts uzsākt konceptuālu virzību no īstermiņa krīzes pasākumiem uz ilgtermiņa darba tirgus politikas pasākumiem. Piemēram, lai pilnveidotu bezdarbnieku apmācību, turpmāk ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu tajā ieviesīs jaunu apmācību kupona sistēmu jeb principu „nauda seko bezdarbniekam". Tas nozīmē, ka turpmāk bezdarbnieks, kurš vēlēsies iesaistīties bezdarbnieku apmācībā un apgūt kādu konkrētu izglītības programmu, varēs saņemt noteiktas finansiālās vērtības apmācību kuponu. Minētā kupona pamatvērtība būs atkarīga no izvēlētā apmācības veida un izglītības programmas.

Tāpat iecerēts ieviest vairākus pasākumus jauniešiem-bezdarbniekiem: „Darbnīcas jauniešiem", „Atbalsts jauniešu brīvprātīgajam darbam". Savukārt pasākumu „Jauniešu darba prakses" paredzēts pārveidot par pasākumu „Darba vieta jaunietim".

Iepriekšminēto paredz LM izstrādātais informatīvais ziņojums „Par aktīvās darba tirgus politikas pasākumu īstenošanu, pilnveidošanu un pārraudzību", kas otrdien, 22.februārī, izskatīts valdībā.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.