darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM izstrādājusi Demogrāfisko lietu padomes nolikumu | 03.03.2011.

Lai mūsu valstī radītu iespēju demogrāfijas jautājumus risināt kompleksi visās iesaistītajās nozarēs, Labklājības ministrija (LM) izstrādājusi Demogrāfisko lietu padomes nolikumu. Tas aizstās līdzšinējo Demogrāfisko un ģimenes lietu padomes nolikumu.

Atbilstoši nolikumam ir precizēts padomes dalībnieku sastāvs, paredzot, ka padomes priekšsēdētājs ir Ministru prezidents un padomes sekretariāta funkcijas veiks Valsts kanceleja.

„Demogrāfijas jautājumu risināšana nav tikai vienas nozares atbildība un, ņemot vērā esošo situāciju, tie ir jārisina augstākā līmenī. Izveidojot Demogrāfijas lietu padomi, kuru vadītu Ministru prezidents, atbildība par demogrāfijas jautājumiem tiktu sadalīta atbilstoši tām nozarēm, kurām jābūt iesaistītām un ieinteresētām risināt situāciju," uzsver labklājības ministre Ilona Jurševska.

Vienlaikus I.Jurševska norāda, ka „demogrāfijas procesi, tai skaitā dzimstības veicināšana, nav saistīti tikai ar pabalstu apmēru un daudzumu, kādus ģimenes saņem no valsts. Šis jautājums tikpat lielā mērā ir saistīts ar iedzīvotāju reproduktīvo veselību, pirmsskolas izglītības iestāžu pieejamību, darba vietu nodrošināšanu un nodarbinātību, kā arī citiem būtiskiem priekšnosacījumiem, kas jārisina kopīgi ar Ekonomikas, Izglītības un zinātnes, Veselības un citām ministrijām. Tātad demogrāfijas jautājums ir nenoliedzami jāskata starpnozaru līmenī."

Padomes sastāvā par padomes priekšsēdētāju paredzēts iekļaut Ministru prezidentu. Tāpat plānots, ka tajā piedalīsies Saeimas deputāti, nozaru ministri, nevalstisko organizāciju pārstāvji un  demogrāfijas eksperti.

LM sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts Demogrāfisko lietu padomes nolikums ceturtdien, 3.martā, izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Ar noteikumu projektu var iepazīties LM mājas lapā sadaļā Aktuāli - Tiesību aktu projekti - http://www.lm.gov.lv/text/1789.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825,  marika.kupce@lm.gov.lv