darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Valdība apstiprina izmaiņas saistībā ar prasībām sociālo pakalpojumu sniedzējiem | 08.03.2011.

Lai noteiktu prasības jaunu sociālo pakalpojumu sniedzējiem, kā arī saskaņotu pašreiz spēkā esošās normas atbilstoši izmaiņām normatīvajos aktos, Labklājības ministrija (LM) izstrādājusi grozījumus attiecīgajos noteikumos. 

LM sagatavotie grozījumi Ministru kabineta noteikumos Prasības sociālo pakalpojumu sniedzējiem otrdien, 8.martā, apstiprināti valdībā.

Noteikumos noteiktas prasības jaunam, suņa pavadoņa, pakalpojumam. Tās nosaka, ka pakalpojuma sniedzējam būs jānodrošina suņu atlase, apmācība, veterinārie pakalpojumi, u.c. prasības. Šo jauno pakalpojumu saskaņā ar Invaliditātes likumu nodrošinās cilvēkam ar redzes invaliditāti.

Lai nodrošinātu vienādu sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanas kvalitāti neatkarīgi no tā, vai institūcija to dara īslaicīgā vai ilgstošā laika periodā, šo pakalpojumu sniedzējiem būs jāievēro tās pašas prasības, kādas ir ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu sniedzējiem.

Tāpat noteikts, ka sociālo pakalpojumu sniedzējiem klientu lietas būs jāglabā 10 gadus pēc  tam, kad būs beidzies sniegtais pakalpojums. Tas nepieciešams, lai noteiktu vienotu kārtību dokumentu uzglabāšanai institūcijās un nodošanai glabāšanai Valsts arhīvā. Savukārt klientu reģistri ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās būs jāuzglabā 75 gadus pēc pēdējā ieraksta veikšanas. Līdz šim noteikumi neparedzēja atsevišķu pakalpojuma sniedzēju dokumentu uzglabāšanas termiņus.

Vienlaikus noteikts, ka tiem pašvaldību sociālā dienesta sociāliem darbiniekiem, kuri strādā ar ģimenēm ar bērniem, kurās ir bērna attīstībai nelabvēlīgi apstākļi, turpmāk būs nepieciešamas zināšanas riska novērtēšanas jautājumos.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja  67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.