Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
LM: par nepamatoti lieliem pabalstiem valsts budžetā ir jāatmaksā 200,9 tūkst. latu | 15.03.2011.

Cilvēkiem, kuriem nepamatoti piešķirti sociālās apdrošināšanas pakalpojumi, t.sk., izmaksāti apjomīgi maternitātes un vecāku pabalsti, sociālās apdrošināšanas speciālajā budžetā ir jāatmaksā 200,9 tūkst. lati. Par to otrdien, 15.martā, Labklājības ministrija informēs Saeimas deputātus.

Lai novērstu nepamatotu sociālās apdrošināšanas pabalstu izmaksu, no iepriekšminētās summas jau ir atgūti 74, 3 tūkst. lati. Piespiedu kārtā ar zvērinātu tiesu izpildītāju starpniecību ir atgūti vairāk kā 13 tūkst. latu. Savukārt vairāk kā 61 tūkst. latu iedzīvotāji labprātīgi atmaksājuši paši.

Pašlaik tiesā vēl tiek izskatītas lietas par 314, 9 tūkst. latu kompensācijas pieprasījumiem. No tiem jau lietas iztiesāšanas stadijā aizdomās turamās personas labprātīgi atmaksājušas budžetā vairāk kā 5,4 tūkst. latus. Pirmstiesas izmeklēšanas lietās kompensācijas pieprasījumi iesniegti par 7,7 tūkst. latiem.

Kopumā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) ir iesniegusi budžetam nodarīto zaudējumu kompensācijas pieprasījumus par 523, 5 tūkst. latu. No tiem ir atgūti 79, 7 tūkst. lati.

Lai nodrošinātu mērķim atbilstošu un pamatotu sociālās apdrošināšanas budžeta līdzekļu izlietošanu, VSAA sadarbojas ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Finanšu policiju.

Kopumā 2010.gadā VSAA VID Finanšu policijai ir nosūtījusi informāciju par 231 personu un 255 uzņēmumiem. No Finanšu policijas ir saņemtas atbildes par 214 personām un 235 uzņēmumiem. Ienākumi par pamatotiem ir tikuši atzīti tikai 43 % gadījumu. 36% gadījumos darba devēji paši koriģējuši nepamatoti lielos ienākumus, ir anulēti darba līgumi vai cilvēki paši ir atteikušies no pabalsta pieprasīšanas. Ir uzsākti 9 kriminālprocesi. 17 gadījumos Finanšu policija ir informējusi, ka pārbaudi nav iespējams veikt, jo uzņēmums atrodas fiktīvo uzņēmumu sarakstā, un to amatpersonas nav atrodamas.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja., 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.