Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Valdība apstiprina koncepciju par minimālās mēneša darba algas noteikšanu | 15.03.2011.

Valdība, otrdien, 15.martā, apstiprināja Labklājības ministrijas (LM) izstrādāto koncepciju par minimālās mēneša darba algas noteikšanu turpmākajiem gadiem.

No LM piedāvātajiem trīs minimālās mēneša darba algas noteikšanas pamatprincipiem valdība vienojās atbalstīt pirmo variantu. Tas paredz, ka minimālā alga netiek piesaistīta vienam konkrētam makroekonomiskajam rādītājam, bet gan, analizējot plašu makroekonomisko rādītāju kopu un citus rādītājus.

Otrajā variantā minimālo algu bija plānots noteikt un paaugstināt (samazināt) atbilstoši iepriekšējā gada darba ražīguma izmaiņām pirms gada, kurā apstiprina jauno minimālās algas apmēru. Savukārt trešais variants paredzēja, sākot ar 2012.gadu, minimālo algu noteikt un paaugstināt tā, lai piecu gadu pārejas periodā tās neto apmērs sasniegtu 100 % no Centrālās statistikas pārvaldes aprēķinātās iztikas minimuma patēriņa groza vidējās gada vērtības.

Minimālo algu pārskatīs vienu reizi gadā. Tās apmēru un ieviešanas datumu nākošajā kalendārajā gadā  saskaņos ar sociālajiem partneriem Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (turpmāk - NTSP) sēdē pirms lēmuma pieņemšanas Ministru kabinetā.

Valsts budžeta projekta izstrādes gaitā, ņemot vērā NTSP lēmumu, Ministru kabinets pieņems lēmumu par minimālās algas konkrēto apmēru nākošajā kalendārajā gadā un tā ieviešanas datumu.

Pārskatot minimālo algu, valdība pārskatīs no valsts un pašvaldību budžeta finansēto iestāžu darbinieku mēneša darba algu skalas, palielinot tās atbilstoši budžeta iespējām un ņemot vērā minimālās algas paaugstināšanas ietekmi uz valsts kopbudžeta bilanci un makroekonomisko situāciju valstī.

Likumprojektā par valsts budžetu nākošam gadam paredzēs minimālās algas paaugstināšanai nepieciešamo papildu finansējumu.

Koncepciju izstrādāja LM izveidota darba grupa, kurā piedalījās arī sociālo partneru pārstāvji.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.