darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre Ilona Jurševska uzrunā pensionārus | 16.03.2011.

Labklājības ministre Ilona Jurševska trešdien, 16.martā, Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) 8.kongresā uzrunā pensionāriem informēja par virzieniem sociālās apdrošināšanas sistēmas stabilizēšanai, kā arī atzinīgi novērtēja līdzšinējo sadarbību.

Informējot par situāciju sociālajā budžetā, I.Jurševska uzsvēra, ka „uz sociālās apdrošināšanas sistēmu ir jāraugās kā uz potenciālo attīstības un stabilitātes garantu, nevis kā uz apgrūtinājumu un tērējošu sektoru. Jo tā ir motivācija maksāt nodokļus. Tā ir iespēja  atgriezt cilvēku uzticību valstij. Tā ir maksa par sociālo drošību, ko valsts garantē ikvienam tās pilsonim."

LPF 8.kongresa laikā labklājības ministre informēja pensionārus, ka sociālās apdrošināšanas sistēmā nenoliedzami ir nepieciešamas korekcijas. Jau pērn Labklājības ministrija ir veikusi pasākumus, lai stabilizētu sistēmas ieņēmumus un izdevumus. Proti, piemaksu pie vecuma un invaliditātes pensijas izmaksu pārcelšana uz citu finansēšanas avotu, piemaksu pie vecuma un invaliditātes pensijām pārtraukšana jaunpiešķirtajām pensijām, apdrošināšanas stāža palielināšana, iesaldēta pensiju indeksācija, sākot ar 2016.gadu pakāpeniska pensionēšanās vecuma paaugstināšana līdz 65 gadiem u.c. pasākumi.

Tāpat galvenās lietas, kas stabilizēs arī sociālās apdrošināšanas budžetu būs uzņēmējdarbības attīstība, jaunu darba vietu radīšana un ēnu ekonomikas mazināšana. Tomēr bez labas gribas un vienotas sapratnes par kopīgi ejamo ceļu to īstenot droši vien būs grūti, secina I.Jurševska.

Uzrunas noslēgumā labklājības ministre aicināja LPF arī turpmāk sadarboties un līdzdarboties būtisku lēmumu pieņemšanas procesā, kā arī veidot sekmīgu dialogu par aktuālajiem jautājumiem sociālajā jomā.

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, labklājības ministres preses sekretāre, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv