darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
ES zilās kartes turētājiem Latvijā būs tiesības saņemt sociālos pakalpojumus | 05.04.2011.

Pārņemot Eiropas Savienības (ES) Padomes direktīvas prasības, ES zilās kartes turētājiem jeb augsti kvalificētiem trešo valstu valstspiederīgajiem, kuri Latvijā ieradušies strādāt, būs tiesības saņemt nodarbinātības dienestu sniegtos informācijas un palīdzības pakalpojumus, kā arī sociālās garantijas darba zaudēšanas gadījumā.  

To paredz otrdien, 5.aprīlī, valdībā apstiprinātie grozījumi Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā. Tie vēl jāpieņem Saeimā.

Izmaiņas paredz, ka ES zilās kartes turētājiem, kartes derīguma termiņa laikā uzturoties Latvijā, būs piešķirtas vienlīdzīgas tiesības uz informācijas un palīdzības pakalpojumu pieejamību Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA), tāpat kā jebkuram cilvēkam Latvijā, kuram šāda palīdzība ir nepieciešama.

Tas nozīmē, ka šiem cilvēkiem būs iespējas bez maksas NVA saņemt informāciju par brīvajām darba vietām un ar tām saistītajām kvalifikācijas un citām prasībām, karjeras konsultācijas bezdarba gadījumā un EURES konsultantu konsultācijas.

Vienlaikus ES zilo karšu turētājiem pēc reģistrācijas NVA būs tiesības vienu reizi minētās kartes derīguma laikā iegūt bezdarbnieka vai darba meklētāja statusu, saņemt bezdarbnieka pabalstu un līdz trim mēnešiem iesaistīties aktīvajos nodarbinātības un bezdarba samazināšanas preventīvajos pasākumos.

ES zilās kartes turētājiem bezdarbnieka pabalsta piešķiršana un izmaksa būs atkarīga no cilvēka iemaksām bezdarba apdrošināšanai, apdrošināšanas stāža, kā arī no tā, vai ir iegūts bezdarbnieka statuss. Pabalstu varēs saņemt trīs mēnešus, ja cilvēks atbildīs likumā „Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam" noteiktajiem kritērijiem.

ES zilā karte ir termiņuzturēšanās atļauja. To Latvijā izsniedz ārzemniekam ar augstu kvalifikāciju, kurš par nolīgtu samaksu veic noteiktu darbu, kā arī ir ieguvis augstāko izglītību.

ES Padomes 2009.gada 25.maija direktīvas Nr.2009/50/EK prasības par trešo valstu valstspiederīgo ieceļošanu un uzturēšanos augsti kvalificētas nodarbinātības nolūkos Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumā ir jāpārņem līdz š.g. 19.jūnijam.

 

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.