Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Praksē NVA varēs iesaistīties arī jaunieši ar augstāko izglītību humanitārajās zinātnēs | 10.05.2011.

logo_esf_mazs.jpg - 11.67 KBlogo_es_mazs.jpg - 14.07 KB

Lai atbalstītu jauniešus bezdarbniekus un uzlabotu Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) klientu apkalpošanas kvalitāti, Labklājības ministrija (LM) ar Eiropas Sociālā fonda (ESF) atbalstu piedāvā iespēju jauniešiem - bezdarbniekiem iesaistīties darba praksēs NVA..

Lai atvieglotu prasības un pēc iespējas plašākam jauniešu skaitam sniegtu iespēju iesaistīties darba praksēs, turpmāk pie NVA inspektora varēs praktizēties arī bezdarbnieki ar iegūtu augstāko izglītību humanitārajās zinātnēs un sociālajā labklājībā, un iegūtu vismaz 3 mēnešu darba pieredzi.

Līdz ar to turpmāk darba praksēs pie NVA inspektoriem varēs iesaistīties jaunieši - bezdarbnieki, kuri:

  • ir vecumā līdz 25 gadiem;
  • nesaņem pabalstu;
  • ir ieguvuši augstāko izglītību kādā no šādām jomām: pedagogu izglītība un izglītības zinātnes, humanitārās zinātnes, sociālās un cilvēkrīcības zinātnes , informācijas un komunikācijas zinātnes, komerczinības un administrēšana, tiesību zinātne, sociālā labklājība;
  • ir vismaz 3 mēnešus ilga darba pieredze;
  • ir labas latviešu valodas zināšanas (izglītība iegūta valsts valodā vai ir valsts valodas prasmes augstākais līmenis);
  • bezdarba laikā nav saņemts atbalsts jauniešu darba praksē vai atbalstītās nodarbinātības pasākumos mērķgrupu bezdarbniekiem.

Ja pretendentu skaits pārsniedz prakses vietu skaitu, priekšrocība iesaistīties pasākumā būs tiem bezdarbniekiem, kuriem:

  • ir maģistra grāds iepriekšminētajās jomās;
  • ir pēc bērna kopšanas atvaļinājuma;
  • ir labas saskarsmes un uz klientu vērstas darbības prasmes, ko apliecina karjeras konsultanta novērtējums.

To paredz otrdien, 10.maijā, valdībā pieņemtie Labklājības ministrijas izstrādātie grozījumi darbības programmas „Cilvēkresursi un nodarbinātība" apakšaktivitātē "Bezdarbnieku un darba meklētāju apmācība" trešā kārta"".

Uzsākot praksi, jaunieši sākotnēji 40 stundas tiek apmācīti veicamajam darbam. Mācību laikā bezdarbniekiem kompensē arī sabiedriskā transporta izmaksas. Prakses vieta NVA filiālēs tiek nodrošināta 1 gadu un prakses laikā bezdarbnieki katru mēnesi saņem stipendiju 150 latu apmērā.

Plānots, ka divu gadu laikā NVA papildus varēs piesaistīt 144 atbalsta darbiniekus esošajiem inspektoriem un referentiem nodarbinātības jautājumos no kvalificēto bezdarbnieku vidus. Pašlaik NVA praktizējas aptuveni 70 jaunieši.

Šāda rīcība nepieciešama, ņemot vērā straujo bezdarba un pakalpojumu saņēmēju skaita pieaugumu tieši jauniešu vidū, kā arī NVA samazināto darbinieku skaitu un palielināto noslodzi. Pēc statistikas datiem pēdējā gada ietvaros bezdarbnieku skaits uz vienu inspektoru ir dubultojies.

Būtiskais darba apjoma pieaugums apgrūtina klientu apkalpošanu. Turklāt vienas konsultācijas garums ir samazinājies līdz piecām vai desmit minūtēm, kuras laikā ir jānodrošina individuāla pieeja katram klientam, lai noteiktu piemērotākos nodarbinātības atbalsta pasākumus.

Kopumā pasākuma īstenošanā tiks ieguldīti ESF un valsts līdzekļi 482,3 tūkst. latu apmērā. Pasākums tiks īstenots līdz 2012.gada 1.aprīlim.

Aktuālā informācija par ES struktūrfondiem labklājības nozarē un atklātajiem projektu konkursiem pieejama mājas lapā http://sf.lm.gov.lv.  

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv