Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Sociālā darba speciālistiem tiks nodrošināta supervīzija | 21.04.2008.

Lai sniegtu sociālā darba speciālistiem papildu atbalstu ikdienas darbā, Labklājības ministrija (LM) noteikusi prasību pašvaldību sociālajiem dienestiem nodrošināt saviem speciālistiem supervīziju.

To paredz LM izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par prasībām sociālo pakalpojumu sniedzējiem, kurus šodien, 21.aprīlī apstiprināja valdība.

Supervīzijas laikā attīstīs sociālo darbinieku prasmes, nodrošinās pieredzes, zināšanu un informācijas apmaiņu, meklēs risinājumus problēmsituācijām darbā, kā arī sniegs emocionālo atbalstu.

Pēc LM speciālistu domām, lai sociālie darbinieki nenogurstoši strādātu un „neizdegtu" ikdienas darbos, viņiem ir nepieciešamas plašas zināšanas, atbilstoša psiholoģiskā sagatavotība, kā arī profesionāls atbalsts.

Tāpēc LM noteikusi prasību pašvaldību sociālajiem dienestiem nodrošināt atbalstu saviem sociālā darba speciālistiem. Paredzēts, ka supervīzijai jābūt ne mazāk kā deviņām stundām gadā vai ne mazāk kā 18 stundām grupu apmācībai.

Lai pilnveidotu sociālās rehabilitācijas procesu, apstiprinātajos noteikumos precizēts arī tas, kādiem dokumentiem jāatrodas sociālo pakalpojumu sniedzēju institūcijās.

Tāpat noteiktas prasības, kādām jābūt bērnu sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās izveidojamajām atsevišķajām telpām bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem bērniem, kas pārsnieguši 15 gadu vecumu. Šīs ir pārejas mājas - pašvaldību bērnu sociālās aprūpes institūcijas, kurās bērni apgūst iemaņas patstāvīgai dzīvei ārpus institūcijas pēc pilngadības sasniegšanas.

Informāciju sagatavoja:

Vineta Bērziņa, Komunikācijas departamenta direktore, 7021632, 26497758, vineta.berzina@lm.gov.lv 

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste, 7021665, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv