darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Latviešu jaunieši no ārvalstīm arī šogad varēs strādāt Latvijā | 22.04.2008.

Ņemot vērā latviešu jauniešu no ārvalstīm interesi par Latviju un nodarbinātības iespējām mūsu valstī, arī šogad viņi varēs strādāt Latvijā.

Paredzams, ka latviešu jaunieši no ārvalstīm, mūsu valstī varēs strādāt no šī gada 1.jūnijam līdz 31.augustam. Jauniešiem, savstarpēji vienojoties ar darba devēju, pieļaujams elastīgs nodarbinātības ilgums - no 1 līdz 2 mēnešiem.

Jauniešiem vasaras nodarbinātības pasākumam būs iespēja pieteikties, aizpildot pieteikuma anketas savas mītnes zemes latviešu diasporas nevalstiskajās organizācijās. Par anketu izplatīšanu ir atbildīgs Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts (ĪUMSILS).

Savukārt Nodarbinātības valsts aģentūras speciālisti atlasīs ārvalstīs dzīvojošo latviešu izcelsmes jauniešu interesēm atbilstošus darba devējus, bet Izglītības un zinātnes ministrija nodrošinās jauniešu izmitināšanu profesionālās izglītības iestāžu dienesta viesnīcās.

Plānots, ka no darba brīvajā laikā šovasar jaunieši varēs piedalīties atsevišķos ĪUMSILA organizētā „Tautiešu mēneša" pasākumos, kā arī apmeklēt XXIV Vispārējos latviešu Dziesmu un XIV Deju svētkus. Tāpat jaunieši varēs tikties ar Latvijas politiķiem.

Atgādinām, ka 2007.gadā tika īstenots pilotprojekts „Vēlies izaicinājumu? Piesakies vasaras nodarbinātības pilotprojektam Latvijā!", kurā piedalījās jaunieši no ASV, Kanādas, Krievijas un Zviedrijas.

Jaunieši izvēlējās strādāt gan valsts sektorā, gan privātajā sektorā, piemēram, ķīmijas, arhitektūras, sabiedrisko attiecību un tūrisma nozarē.

Tāpat plānots, ka 2009.gadā no 20.jūnija līdz 20. augustam 20 ārvalstīs dzīvojošiem latviešu jauniešiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem Labklājības ministrija nodrošinās darba vietas Latvijā atbilstoši viņu interesēm. Jauniešiem tiks nodrošinātas ne vien darba vietas, bet arī iespējas  piedalīties dažādos kultūras pasākumos. Tāpat tiks nodrošināta dalībnieku bezmaksas izmitināšana pasākuma norises laikā.

Informāciju sagatavoja: 

Vineta Bērziņa, Komunikācijas departamenta direktore 67021632, 26497758, vineta.berzina@lm.gov.lv

Marika Kupče, sabiedrisko attiecību speciāliste 67021665, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv