Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre atklās starptautisko konferenci par valsts obligāto fondēto pensiju sistēmu | 24.05.2011.

Trešdien, 25.maijā, labklājības ministre Ilona Jurševska atklās Labklājības ministrijas (LM) un Eiropas Sociālās aizsardzības vienlīdzības iestāžu asociācijas organizēto starptautisko konferenci „Valsts obligātā fondēto pensiju shēma - virzība uz pietiekamām pensijām".

Konferences laikā Igaunijas, Lietuvas, Čehijas, Latvijas un Eiropas Komisijas pārstāvji  izvērtēs Centrāleiropas un Austrumeiropas pensiju sistēmu ilgtspēju un pietiekamību, diskutēs par pensiju fondu sociāli vienlīdzīgu pārvaldību ekonomiskās krīzes kontekstā. Savukārt konferences trešajā daļā notiks apaļā galda diskusija par pensiju pietiekamību un ilgtspēju.

„Viens no lielākajiem demogrāfijas izaicinājumiem ir sabiedrības novecošanās, ko izraisa straujais darbaspēka skaita samazinājums un zemā dzimstība, kas rada nepieciešamību ierosināt dažādas reformas un īpaši pensiju sistēmās.

Apzinoties šos demogrāfiskos riskus vairumā Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs, piemēram, Zviedrijā, Ungārijā, Bulgārijā, Slovākijā, Igaunijā, Latvijā jau ir veiktas nopietnas pensiju sistēmu reformas, nefondētajam paaudžu solidaritātes līmenim pievienojot valsts fondēto privāto pensiju līmeni. Arī Čehija, Slovēnija, Ukraina un Armēnija ir pieņēmušas lēmumus par pensiju sistēmu reformu un līdzīgu pensiju shēmu ieviešanu tuvākajos gados," skaidro I.Jurševska.

Konferencē aicināti piedalīties pārstāvji no Finanšu ministrijas, Finanšu kapitāla un tirgus komisijas, Latvijas bankas, Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras, no Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības un Latvijas Darba devēju konfederācijas, kredītiestādēm, kas nodarbojas ar 2.pensiju līmeņa administrēšanu (Swedbank, Citadele, Finasta, GE Money), kā arī vairāki interesenti no ārvalstīm.

Konference notiks Rīgā, Bruņinieku ielā 6, viesnīcā "Bruņinieks".

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, labklājības ministres preses sekretāre, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv