darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Veselības un labklājības ministru tikšanās laikā vienojas par sadarbību vienojošo jautājumu risināšanā | 23.04.2008.

Vakar, pēc Labklājības ministrijas iniciatīvas notika labklājības ministres Ivetas Purnes un Veselības ministra Ivara Eglīša, kā arī abu ministriju valsts sekretāru  tikšanās, kuras laikā tika aktualizēti vairāki jautājumi pacientu veselības un sociālajā aprūpē, kuri skar abu ministriju pārraugāmās jomas.

Lai efektīvāk varētu nodrošināt sociālo un veselības aprūpi pacientiem ar garīga rakstura traucējumiem, nepieciešams izstrādāt kritērijus, nosakot situācijas kurās pacientam nepieciešana medicīniskā palīdzība, bet kurās pacients var atrasties sociālās aprūpes iestādē, kam nepieciešams dažāda apjoma finansējums.

Kā aktuāli risināms jautājums tika pārrunāta nepamatotu pārejošas darba nespējas lapu izsniegšana, kuru skaits pēdējos gados strauji pieaug. To norāda gan Veselības inspekcijā saņemtās sūdzības, gan arī darba devēju pārstāvji. Ministri vienojās par nepieciešamību pastiprināt ārstu atbildību par nepamatotu darba nespējas lapu izsniegšanu, kā arī pastiprināt kontroli ilgstošas darba nespējas lapu izsniegšanas pamatotībai.

Veselības ministrija atbalstīja labklājības ministrijas izvirzīto priekšlikumu attiecībā uz veselības aprūpes pakalpojumu gaidīšanas rindām, kuras finanšu ierobežojumu dēļ atsevišķās jomās (endoprotezēšanā, acu slimībās u.c.) sasniedz vairāku mēnešu vai gadu garumu. Kā uzsvēra veselības ministrs Ivars Eglītis: ‘'Draudoša invaliditāte ir absolūta prioritāte veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanai''. Tika pārrunātas iespējas veikt nepieciešamo analīzi un izmaiņas likumdošanā, lai draudošas invaliditātes gadījumā  pacients  pēc konsīlija slēdziena pakalpojumu varētu saņemt nekavējoties. Veselības ministrija uzsvēra, ka pacienti, it īpaši bērni, kuri atrodas ārstniecības iestādēs tikai gaidot kādu savai funkcionēšanai nepieciešamu tehnisko palīglīdzekli (invalīdu ratiņus, dažādas protēzes utml.), ko nodrošina labklājības ministrija, šādā situācijā gaidīšanas rindu varētu apiet.

Veselības ministrija no savas puses aicināja labklājības ministriju aktīvi atbalstīt mājas aprūpes dienestu izveidošanu laukos, lai pacients vienkāršāko veselības aprūpi varētu saņemt savā vidē, neatrodoties slimnīcā.

Ministriju valsts sekretāri vienojās organizēt ekspertu tikšanās apspriesto jautājumu risināšanai un konkrētus priekšlikumus labklājības un veselības ministriem iesniegt līdz 2008. gada 1. jūlijam.

VM Komunikācijas departaments
Preses centrs
Oskars Šneiders
Tālrunis: 7876008; 26378959  E-pasts: prese@vm.gov.lv