darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Precizēs ziņojumos par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākumu nodokli norādāmo informāciju | 11.08.2011.

Labklājības ministrija (LM) plāno precizēt informāciju, kas darba devējiem un maksātnespējas procesa administratoriem jānorāda ziņojumos par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokli.

Paredzēts, ka turpmāk arī maksātnespējas procesa administratoram būs tiesības iesniegt precizētos ziņojumus par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokli. Šobrīd situācijās, kad darba devējs pirms maksātnespējas procesa pasludināšanas ir nokavējis normatīvajos aktos noteikto ziņojumu par darba ņēmēja darba ienākumiem un obligātajām iemaksām iesniegšanas un precizēšanas termiņu, administratoram nav tiesību iesniegt precizētus ziņojumus.

Tā rezultātā Valsts ieņēmumu dienesta informatīvajā sistēmā tiek saglabāta informācija, ka darba ņēmēja darba ienākumi un obligātās iemaksas pārskata periodā ir „0", t.i., nav deklarēto ienākumu. Tas savukārt rada būtisku kaitējumu darba ņēmēju interesēm, jo ir apgrūtināta prasījumu pamatotības pārbaude un viņiem zūd tiesības saņemt garantētos maksājumus no darbinieku prasījumu garantiju fonda.

Tāpat plānots, ka darba ņēmēja darba ienākumus un obligātās iemaksas par iepriekšējiem mēnešiem varēs precizēt, ja darba ņēmējam sakarā ar tiesas apstiprinātu pušu izlīgumu (starp darba devēju un darba ņēmēju) tiek izmaksāti laikus neizmaksātie darba ienākumi.

Vienlaikus noteikta kārtība, kādā obligātās iemaksas būs jāaprēķina un jāveic par tiem cilvēkiem, kuriem atbilstoši Valsts pārvaldes iestāžu nodarīto zaudējumu atlīdzināšanas likumam atlīdzināti darba ienākumi. Precizējot darba ņēmēja ienākumus par darba ņēmējam laikus neizmaksātajiem darba ienākumiem, palielināsies darba ņēmēju obligāto iemaksu objekts, kas nākotnē var ietekmēt sociālās apdrošināšanas pakalpojumu apmēru.

Iepriekšminēto paredz Ministru kabineta noteikumu projekts Noteikumi par valsts sociālās apdrošināšanas obligāto iemaksu veicēju reģistrāciju un ziņojumiem par valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām un iedzīvotāju ienākuma nodokli. Projekts ceturtdien, 11.augustā, izsludināts Valsts sekretāru sanāksmē. Tas vēl jāsaskaņo ar ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Ar noteikumu projektu iespējams iepazīties LM mājas lapā sadaļā Aktuāli - Tiesību aktu projekti http://www.lm.gov.lv/text/1789.

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.