darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministre un Lietuvas sociālās drošības un darba ministrs diskutēs par pensiju sistēmu | 17.08.2011.

Lai dalītos pieredzē un stāstītu par pensiju sistēmu Latvijā, labklājības ministre Ilona Jurševska trešdien, 17.augustā, plkst. 11.00 tiekas ar Lietuvas sociālās drošības un darba ministru Donatas Jankauskas un citām augsta līmeņa amatpersonām no Lietuvas.

„Nenoliedzami arī Lietuva saskaras ar līdzīgām problēmām, tai skaitā, sarežģītu demogrāfisko situāciju. Viens no lielākajiem demogrāfijas izaicinājumiem ir sabiedrības novecošanās, ko izraisa straujais darbaspēka skaita samazinājums un zemā dzimstība, kas rada nepieciešamību ierosināt dažādas reformas un īpaši pensiju sistēmās.

Apzinoties šos demogrāfiskos riskus vairumā Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs, piemēram, Zviedrijā, Ungārijā, Bulgārijā, Slovākijā, Igaunijā, Latvijā jau ir veiktas nopietnas pensiju sistēmu reformas, nefondētajam paaudžu solidaritātes līmenim pievienojot valsts fondēto privāto pensiju līmeni. Šodien vēlamies dalīties pieredzē arī ar Lietuvu par pensiju sistēmu reformu un pensiju shēmas ieviešanu," skaidro I.Jurševska.

Sarunās piedalīsies arī viceministrs Audrius Bitinas, Viļņas Universitātes profesors Teodoras Medaiskis, premjerministra padomniece Eglė Stonkutė, Sociālās drošības un darba ministrijas Pensiju departamenta direktore Inga Buškutė u.c.

Tikšanās laikā I.Jurševska un Labklājības ministrijas speciālisti informēs Lietuvas amatpersonas par fondēto pensiju sistēmas ieviešanu Latvijā.

Tikšanās ar Lietuvas delegāciju notiks Sociālās integrācijas valsts aģentūrā, Jūrmalā, Dubultu prospektā 71.

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, labklājības ministres preses sekretāre, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv