darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Lielākoties jeb 54% gadījumos bērni traumas gūst mājās | 02.09.2011.

Ik gadu vairāk kā 16 tūkstoši bērnu Latvijā gūst visdažādākās traumas, tomēr vasara un rudens jau tradicionāli tiek uzskatīti par periodu, kad traumatisma rādītāji pieaug. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta rādītāji liecina, ka skolas laikā traumas tiek gūtas no neuzmanīgas rīcības uz ceļiem, skrienot pa kāpnēm, saskrienoties vai kaujoties. Pēc mediķu statistikas 54 procentos gadījumu traumas bērni gūst mājas apstākļos.

Šogad skolas gaitas ir uzsākuši apmēram 20 400 tūkstoši pirmklasnieku, kuri ikdienā pārvietosies pa ielām un iepazīs skolas dzīvi. Tāpēc Labklājības ministrija pozitīvi un atzinīgi vērtē SEB dzīvības apdrošināšanas iniciatīvu dāvināt visiem Latvijas pirmklasniekiem bezmaksas apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem ar risku segumu 1000 latu apmērā. SEB pirmklasnieku apdrošināšana ir spēkā visa gada garumā - sākot ar šā gada 1. septembri līdz pat 2012. gada 31. augustam 24 stundas 7 dienas nedēļā. Tas nozīmē, ka bērns ir apdrošināts ne vien mācību laikā, bet arī atrodoties ārpus skolas, kur traumas tiek gūtas visbiežāk

Labklājības ministre Ilona Jurševska atgādina: „Ik gadu apmēram 16 tūkstoši bērnu vecumā līdz 18 gadiem gūst dažādas traumas neuzmanības dēļ. Diemžēl, šovasar mediķi ir palīdzējuši par 600 bērniem vairāk kā pērn vasaras mēnešos. Tas liecina, ka bērnu traumatisms ir būtiski pieaudzis, līdz ar to, sākoties skolas laikam, aicinu vecākus būt īpaši uzmanīgiem un pievērst lielāku uzmanību bērnu drošībai. Tāpat aicinu arī iedzīvotājus būt atbildīgiem un uzmanīt bērnus, piemēram, pilsētu ielās, sabiedriskās vietās un bērnu laukumos, kā arī nekautrēties informēt institūcijas par iespējamiem nelaimes gadījumiem, kas var notikt bērnu pārgalvības vai neuzmanības dēļ."

SEB dzīvības apdrošināšana valdes priekšsēdētājs Ints Krasts: „Ārstēšana un medikamenti bērniem ir vēl dārgāka, nekā pieaugušajiem, un, galvenais, šīs atveseļošanas process saistīts ar lieliem emocionālajiem pārdzīvojumiem. Lai pēc iespējas pasargātu ģimenes labklājību, SEB dzīvības apdrošināšana jau otro gadu ir apdrošinājusi visus Latvijas pirmklasniekus - aptuveni 20 400 Latvijas bērnus pret nelaimes gadījumiem ar risku segumu 1000 latu apmērā. Ja nelaime ir atgadījusies, vecākiem ir jādodas uz tuvāko SEB bankas filiāli, kur jāiesniedz pieteikums apdrošināšanas atlīdzības izmaksai."

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) Neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļas dati liecina, ka 2009. gada palīdzība tika sniegta 16 918 bērniem ar dažādām traumām vecumā no 0-18 gadiem, savukārt 2010. gada pēc palīdzības vērsās 16 263 bērni. Traumas bērni gūst: mājas apstākļos - 54% (85% līdz piecu gadu vecumam); brīvā dabā - 15%; skolā - 8%; transportā vai satiksmes zonā - 7%; citviet - 16%.

BKUS ķirurgs Lienīte Bergmane stāsta: „Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta rādītāji liecina, ka vasarās traumas lielākoties rada kritieni, dzīvnieku un kukaiņu kodumi, apdegumi, kā arī dažādi svešķermeņi elpošanas ceļos un kuņģa traktā. Savukārt skolas laikā traumas tiek gūtas no neuzmanīgas rīcības uz ceļiem, skrienot pa kāpnēm, saskrienoties vai, piemēram, kaujoties. Šo traumu cēloņi ir ļoti dažādi: nedroša vide, informācijas trūkums, nepietiekama vecāku atbildība - gan bērnu pieskatīšanā, gan atbilstošas vides nodrošināšanā mājās, piemēram, sērkociņu, sadzīves ķīmijas un medikamentu pieejamība. Jāatceras, ka uzmanīgiem jābūt visa gada garumā, jo tas ir pilnīgi normāli, ka dažādas traumas bērnus piemeklē visnegaidītākajās situācijās".

Ieteikumi vecākiem:

  • Rūpēties par šķietami sīkām, bet būtiskām lietām - piesprādzēt bērnus automašīnā vai lietot ķiveres, braucot ar velosipēdiem, jo šāda neuzmanība var maksāt dzīvību!
  • Noteikti jāuzmana bērni, kamēr tie rotaļājas, jo viņi pamanās nokrist jebkur - no skapjiem, krēsliem, dīvāniem vai pat izkrist pa logu!
  • Tikpat svarīgi ir sekot līdzi tam, ko bērns liek mutē, jo dažkārt mazajos vēderos nonāk brīnumu lietas. Ne mazāk būtiski ir runāt un izskaidrot bērniem elementāras lietas, kas jāievēro, lai izvairītos no negadījumiem.
  • Ja bērns ir guvis smagu traumu, pēc iespējas ātrāk dodieties pie ārsta.
  • Atcerieties, ka jūsu pirmklasnieks ir apdrošināts. Ja ir noticis negadījums, atlīdzības pieprasītājam ir jādodas uz tuvāko SEB bankas filiāli, kur jāiesniedz pieteikums apdrošināšanas atlīdzības izmaksai. Papildus informācija par bērnu apdrošināšanu atrodama SEB mājas lapā www.seb.lv sadaļā „Pirmklasnieka apdrošināšana".

Papildu informācijai:

Romēna Namniece, VSIA"Bērnu klīniskās universitātes slimnīca", Sabiedrisko attiecību dienesta vadītāja - 67064483, 29440276, romena.namniece@bkus.lv

Kristīne Martinsone, SEB bankas Ārējo komunikāciju projektu vadītāja - 67779719, 26102288, kristine.martinsone@seb.lv

Liene Užule, labklājības ministres preses sekretāre -  67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv