darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Rosina sodīt vecākus par bērna no 7 līdz 13 gadu vecumam nepieskatīšanu | 22.09.2011.

Labklājības ministrija (LM) rosina turpmāk administratīvi sodīt tos vecākus vai pieaugušos, kuri nav pieskatījuši bērnu vecumā no 7 līdz 13 gadiem un bērns šī iemesla dēļ ir cietis, piemēram, nelaimes gadījumā vai guvis smagu traumu.

Šāds sods - brīdinājums vai naudas sods līdz 50 latiem - plānots, lai sauktu pie atbildības tos vecākus vai citus bērna pieskatītājus, kuri ilgstoši nerūpējas par bērniem un tādējādi apdraud viņu dzīvību vai veselību.

Šobrīd normatīvie akti paredz, ka administratīvi sodīt var vecākus vai citus pieaugušos cilvēkus, kuri bez pieskatīšanas atstājuši bērnu līdz 7 gadu vecumam, jo bērnus līdz minētajam vecumam nedrīkst atstāt bez pieaugušo uzraudzības. Pieskatīt bērnu cilvēks var sākot no 13 gadu vecuma.

Patlaban normatīvi neparedz administratīvi sodīt vecākus vai citus bērna pieskatītājus, ja bērns, kurš sasniedzis 7 gadu vecumu, netiek pienācīgi pieskatīts un rezultātā ir apdraudēta viņa dzīvība vai veselība. Tādejādi situācijās, kad vecāku prombūtnes laikā bērnu pieskata, piemēram, vecvecāki un bērns ir smagi cietis viņu neuzmanības vai nevērības dēļ, vecvecākus pašlaik administratīvi sodīt nevar.

LM gan uzsver, ka katrs gadījums tiktu izvērtēts individuāli, analizējot konkrēto situāciju un vecāku atbildību.

To paredz ceturtdien, 22.septembrī, Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātie LM izstrādātie grozījumi Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā. Grozījumi vēl jāsaskaņo ar citām ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Ar noteikumu projektu iespējams iepazīties LM mājas lapā sadaļā Aktuāli - Tiesību aktu projekti http://www.lm.gov.lv/text/1789.

Informāciju sagatavoja:

Liene Užule, Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste, 67021666, 26519920,  liene.uzule@lm.gov.lv.