darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kā Jūs rīkojaties gadījumos, kad bērns slikti uzvedas?

Cenšos izprast bērna sliktas uzvedības cēloņus

Uz laiku liedzu datora/telefona lietošanu vai citus izklaides pasākumus

Sarāju, brīdinot par sodu nākamajā reizē

Presei Pilns arhīvs
Nereģistrētās nodarbinātības mazināšanai LM ņems vērā Austrijas pieredzi | 17.10.2011.

Labklājības ministrija (LM), izstrādājot normatīvo regulējumu Nodarbinātības valsts aģentūras darbībai gadījumos, kad ir aizdomas par bezdarbnieku nedeklarētu nodarbinātību, plāno ņemt vērā Austrijas pieredzi, pēc pagājušajā nedēļā Austrijā notikušā pieredzes apmaiņas semināra atzīst LM pārstāvji.

Vienlaikus LM speciālisti norāda, ka Latvijas tiesību aktus plānots papildināt arī ar Lielbritānijas nodarbinātības dienesta pielietotajiem darba meklēšanas veicināšanas pasākumiem.

Atgādinām, ka pagājušajā nedēļā Vīnē (Austrija) Austrijas Federatīvās Republikas Darba, sociālo un patērētāju aizsardzības lietu ministrijā notikušajā pieredzes apmaiņas seminārā Latvijas un Austrijas amatpersonas pārstāvji diskutēja par pasākumiem nereģistrētās nodarbinātības mazināšanai.

Semināra gaitā abas puses iepazīstināja ar attiecīgajā valstī pastāvošo normatīvo regulējumu un stratēģijām, atbildīgajām institūcijām, kā arī ar operatīvo pasākumu īstenošanas kārtību, sodiem un statistiku, nodrošinājumu ar informatīvajām sistēmām. Lielākās diskusijas izvērsās par veidiem, kādos negodprātīgi darba devēji cenšas apiet darba tirgus tiesisko regulējumu, par sankcijām publisko iepirkumu organizēšanas jomā, kā arī par nodarbinātības dienestu darbību aizdomu gadījumos par bezdarbnieku vai sociālās palīdzības saņēmēju nedeklarēto nodarbinātību, bezdarbniekiem piemērojamām sankcijām.

Pieredzes apmaiņas semināru "Nereģistrētās nodarbinātības apkarošanas metodes" organizēja un finansiāli atbalstīja Austrijas Federatīvās Republikas Darba, sociālo un patērētāju aizsardzības lietu ministrija, pamatojoties uz pērn LM un Austrijas Federatīvās Republikas Darba, sociālo un patērētāju aizsardzības lietu ministrijas noslēgto vienošanos par sadarbību darba tirgus jomā..

Latvijas pusi seminārā pārstāvēja LM, Finanšu ministrijas, Valsts ieņēmumu dienesta un Valsts darba inspekcijas amatpersonas, savukārt, Austrijas pusi  -  Austrijas Federatīvās Republikas Darba, sociālo un patērētāju aizsardzības lietu ministrijas, Darba inspekcijas un Nodarbinātības dienesta amatpersonas, kā arī Finanšu policijas vadītājs

Informāciju sagatavoja:

Marika Kupče, Komunikācijas nodaļas vadītāja, 67021581, 29538825, marika.kupce@lm.gov.lv.