darbinieku_nosutisana.png - 4.79 KB latvija_100_logo.png - 10.36 KB

strukturfondi.jpg - 22.31 KB

logo_cmyk.jpg - 1.8 MB

gimidraudzkomers_logo.png - 16.12 KB 

e_paraksts_logo.png - 3.03 KB

 

Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Labklājības ministrija paplašinās sociālās rehabilitācijas un apmācību iespējas cilvēkiem ar invaliditāti | 08.05.2008.

Lai paplašinātu sociālās rehabilitācijas un apmācību iespējas cilvēku ar invaliditāti darbaspēju atjaunošanai, Labklājības ministrija (LM) ar Eiropas fondu atbalstu no 2008. līdz 2011. paredzējusi ieguldīt 2,5 miljonus latu Sociālās integrācijas valsts aģentūras (SIVA) infrastruktūras uzlabošanai.

SIVA galvenais uzdevums ir palīdzēt cilvēkiem ar invaliditāti atgriezties sabiedrībā kā tās pilnvērtīgiem locekļiem, sniedzot nepieciešamo sociālo atbalstu un apmācību.

Tāpēc, lai vairāk invalīdu varētu apgūt darba tirgum nepieciešamās zināšanas, SIVA varēs izmantot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu mācību vides pielāgošanai, mācību telpu renovācijai un mācību telpu datorizācijai.

Savukārt, lai cilvēki ar invaliditāti varētu atjaunot savas darbaspējas, saņemot kvalitatīvu sociālo un medicīnisko rehabilitāciju, SIVA varēs saņemt ERAF finansējumu telpu renovācijai, vides pielāgošanai un telpu aprīkošanai, tajā skaitā arī ar ārstnieciskās vingrošanas un medicīniskām iekārtām.

Tas paredzēts šodien, 8.maijā, Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātajā Ministru kabineta (MK) noteikumu projektā par ERAF aktivitāti „Infrastruktūras pilnveidošana profesionālās rehabilitācijas pakalpojumu sniegšanai". Noteikumi vēl jāsaskaņo ar citām ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Ik gadu SIVA mācās aptuveni 400 audzēkņu no visas Latvijas - jaunieši ar invaliditāti un jau pieauguši cilvēki, kuriem jāapgūst jauna profesija, jo kādas saslimšanas vai traumas dēļ tie vairs nevar turpināt līdz šim veikto darbu.

LM ir viena no ES fondu apsaimniekošanas institūcijām, kas atbild par projektu atbilstību nozares politikai un nodrošina efektīvu struktūrfondu līdzekļu izmantošanu nodarbinātības un sociālās iekļaušanas jomā. No 2008. līdz 2013.gadam ar 22 ES fondu līdzfinansētu aktivitāšu palīdzību labklājības nozarē plānots ieguldīt 93,4 miljonus latu no Eiropas Sociālā fonda un 11,7 miljonus latu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda. Līdz 85% no projekta izmaksām segs Eiropas fondi, bet pārējo - valsts budžets.

Informāciju sagatavoja: 

Ilona Jurševska, LM Komunikācijas departamenta direktore 7021632, 26110065, Ilona.Jursevska@lm.gov.lv,

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste 7021666, 26519920, liene.zvereva@lm.gov.lv.