Jautājums

Kur Jūs labāk gribētu redzēt informāciju par savu pensijas 1. un 2. līmenī uzkrāto kapitālu?

Portālā latvija.lv

Portālā manapensija.lv

Internetbankā

VSAA nodaļā

Mani tas neinteresē

Presei Pilns arhīvs
Cilvēki ar invaliditāti tehniskos palīglīdzekļus varēs saņemt tuvāk dzīvesvietai | 08.05.2008.

Lai nodrošinātu pakalpojumu cilvēku ar funkcionāliem traucējumiem sniegšanu tuvāk dzīvesvietai, Labklājības ministrija (LM) ar Eiropas fondu atbalstu plāno izveidot trīs jaunas Tehnisko palīglīdzekļu centra (TPC) filiāles, kurās varēs  saņemt nepieciešamos palīglīdzekļus un speciālistu konsultācijas

Šim nolūkam LM ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstu no 2008. līdz 2011. gadam paredzējusi ieguldīt gandrīz 300 tūkstošus latu. Plānots, ka vienu TPC Klientu apkalpošanas filiāli atvērs Vidzemē, vienu Zemgalē un vienu Kurzemē.

Lai izveidotu šīs jaunās filiāles, TPC varēs izmantot ERAF atbalstu jauno filiāļu telpu renovācijai un vides pielāgošanai, kā arī telpu aprīkošanai, tajā skaitā mēbeļu, medicīnisko ierīču, datoru un datorprogrammu iegādei.

Tas paredzēts šodien, 8.maijā, Valsts sekretāru sanāksmē izsludinātajā Ministru kabineta (MK) noteikumu projektā par ERAF aktivitāti „Jaunu filiāļu izveide tehnisko palīglīdzekļu nodrošināšanai". Noteikumi vēl jāsaskaņo ar citām ministrijām un jāapstiprina valdībā.

Šobrīd TPC ir sešas klientu apkalpošanas filiāles - Valmierā, Rēzeknē, Dobelē, Kuldīgā, Daugavpilī un Ventspilī.

LM ir viena no ES fondu apsaimniekošanas institūcijām, kas atbild par projektu atbilstību nozares politikai un nodrošina efektīvu struktūrfondu līdzekļu izmantošanu nodarbinātības un sociālās iekļaušanas jomā. No 2008. līdz 2013.gadam ar 22 ES fondu līdzfinansētu aktivitāšu palīdzību labklājības nozarē plānots ieguldīt 93,4 miljonus latu no Eiropas Sociālā fonda un 11,7 miljonus latu no Eiropas Reģionālās attīstības fonda. Līdz 85% no projekta izmaksām segs Eiropas fondi, bet pārējo - valsts budžets.

Informāciju sagatavoja: 

Ilona Jurševska, LM Komunikācijas departamenta direktore 7021632, 26110065, Ilona.Jursevska@lm.gov.lv

Liene Zvereva, sabiedrisko attiecību speciāliste 7021666, 26519920, liene.zvereva@lm.gov.lv.